تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 589
  • شکایت قضایی کمیسیون اروپا از سیاست های مهاجرتی لهستان، چک و مجارستان
کمیسیون اروپا از لهستان، جمهوری چک و مجارستان به خاطر نپذیرفتن پناه جویان، نزد دادگاه اروپایی شکایت می کند.

به گزارش پارس تودی، کمیسیون اروپا می گوید سه کشور مجارستان، جمهوری چک و لهستان، با وجود کاهش شمار مهاجران به خاطر کنترل شدید مرزها و توافق نامه خارج از اتحادیه اروپا، پناه جویان را راه نمی دهند و درخواست آنان را نیز برای پناهندگی نمی پذیرند.

مجارستان که در مسیر تردد مهاجران قرار دارد از سال 2015 مرزهای خود را ابتدا با صربستان و سپس با کرواسی با سیم خاردار حصارکشی کرده و با سیاست اتحادیه اروپا در خصوص سهمیه بندی پناه جویان میان کشورهای عضو به شدت مخالفت می کند.

"ویکتور اوربان" نخست وزیر مجارستان از مخالفان سرسخت برنامه های اتحادیه اروپا درباره مهاجران است.

وزیران کشور اتحادیه اروپا پیش تر در نشست بروکسل، طرحی را در مورد تقسیم 120 هزار پناه جوی خاورمیانه و آفریقا ارائه کردند که با وجود مخالفت لهستان، جمهوری چک و مجارستان، تصویب شد.

اتحادیه اروپا در سپتامبر 2015 برنامه دو ساله ای را برای اسکان مجدد یکصد و شصت هزار پناهجو که اغلب آنها اکنون در ایتالیا و یونان به سر می برند، تصویب کرد تا آنها را در میان کشورهای اتحادیه اروپا تقسیم کند که البته از همان ابتدا با مخالفت کشورهایی مانند مجارستان، اسلواکی و رومانی مواجه شد.

گروهی از کشورهای اتحادیه اروپا مانند کشورهای بزرگ اروپایی یعنی آلمان و فرانسه در کنار ایتالیا، یونان، اسپانیا وبرخی دیگر از کشورهای اروپایی خواهان مدیریت این بحران از طریق ایجاد نظام سهمیه بندی برای پذیرش پناهجویان بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند.13/112

بیشتر بخوانید:

انتقاد شدید نخست وزیر لهستان از سیاست های مهاجرتی اتحادیه اروپا/ تحلیل

   #اتحادیه اروپا #کرواسی #لهستان #خاورمیانه #آلمان #فرانسه

محتوای خبر «شکایت قضایی کمیسیون اروپا از سیاست های مهاجرتی لهستان، چک و مجارستان» را در سایت «پارس تودی» ببینید