تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 260
خبرگزاری شبستان، سید صدرالدین قپانچی امام جمعه نجف اشرف عصر امروز چهارشنبه (15 آذرماه) در نشست مجمع عمومی سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی که در تالار زرین هتل آزادی برگزار شد با اشاره به عدم ادراک عقل انسان نسبت به شخصیت پیامبر(ص) اظهار داشت: پیامبر(ص) کسی است که در وصف خود فرمود "من در زمانی که آدم بین گل و آب بود نوری بودم" و انسانی که به خداوند نزدیک شد و «فَکاَنَ قَابَ قَوْسَینْ ِ أَوْ أَدْنیَ » است"، ما به این مسئله افتخار می کنیم اما باید بدانیم که نه تنها ما او را نشناخته ایم بلکه حتی ملائکه هم او را نشناخته اند.

وی ادامه داد: پیامبر(ص) توانست در سه مرحله به وظایف خود عمل کند، این سه وظیفه را می توان به ترتیب اخذ شریعت از خداوند متعال، ایجاد امت و ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس در این امت بزرگ اسلامی ذکر کرد.

امام جمعه نجف اشرف تاکید کرد: مسلمانان باید ضرورت اعتماد به نفس را در خود بالا ببرند، ما در تاریخ دیدیم که امام حسن(ع) جلوی یاران خود به میدان رفت تا به آنها اعتماد به نفس دهد و آنها را به هویت حقه خود بازگرداند، نباید فراموش کرد که اهل بیت(ع) چه کسانی هستند و چه جایگاهی دارند و حقیقت آنها چیست.

صدر الدین قبانچی یادآور شد: یکی از درگیری های امروز ما مبارزه ی فکری است، اما آنچه بیش از این مهم است موضوع اراده و اعتماد به نفس اسلامی است که در میان مسلمانان کم شده است، ما باید بدانیم که آنچه ما را در مقابل داعش پیروز کرد همین اراده و اعتماد به نفس و توجه به هویت حقیقی اسلامی بود.

وی افزود: امروز بیداری اسلامی در آفریقای شمال شکست نخورده و مسلمانان بلاخره با بیداری مواجه شدند هرچند دشمنان سعی کردند موانعی ایجاد کنند و پیروزی ها را به تأخیر بیاندازند.

امام جمعه نجف اشرف ابراز داشت: یکی از نیازهای امروز ما حضور علمایی چون امام خمینی(ره) و آیت الله سیستانی است تا در میدان عمل باشند، ما نیازمند کسانی نیستیم که تنها به مباحث تئوری و نظری صرف می پردازند، فراموش نکنید ما شکست خورده نیستیم و ما همیشه پیروز می باشیم، با این وجود باید از تجارب امت اسلامی که در مقابل دشمنان ایستاده اند استفاده کنیم.

قپانچی بیان کرد: تفکر حسینی و بسیجی که در عراق در حشدالشعبی نمود پیدا کرده است عاملی ترس برانگیز برای اروپا، آمریکا و اسرائیل است.

وی با اشاره به اربعین در پایان گفت: ما باید از اربعین حسینی یاد کنیم و همچنین از خدمت بزرگ مردم عراق به زوار اربعین تشکر کنیم، برگزاری نماز جماعت در روز اربعین که در طول 50 کیلومتر برگزار شد به عنوان یکی از نمادهای هویت اسلامی است.

پایان پیام/523
ضمیمه :

   #امام جمعه #عراق #داعش #اسرائیل #اربعین حسینی #آیت الله سیستانی