تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری شبستان، سید حافظ جمالی مفتی مسلمانان آتن عصر امروز چهارشنبه(15آذرماه) در نشست عمومی سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که در سالن زمرد هتل آزادی برگزار شد ضمن تقدیر از جمهوری اسلامی ایران و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در جهت ایجاد وحدت اظهار داشت: تمامی مسلمانان در قبال اسلام مسئولیت دارند و اسلام امانتی است که خدا به ما سپرده است، همان امانتی که کوه ها از پذیرش آن عاجز هستند.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم از این امانت به درستی محافظت کنیم باید احکام الهی و قرآن را اجرایی کنیم، خداوند می فرمایند تمامی افراد از یک زن و مرد به وجود آمده اند که سپس به گروه ها و اقوام مختلفی تقسیم شدند، این گروه ها باید با یکدیگر ارتباط داشته باشند و این ارتباط همان وحدت است.

مفتی مسلمانان آتن تاکید کرد: متاسفانه شاهد هستیم عده ای به عنوان اسلام تندروی می کنند، در واقع برخی از مسلمانان راه خود را از دست داده اند و تندروی می کنند، ما امروز همه در قبال امت حضرت محمد(ص) مسئول بوده و حق نداریم تندروی کنیم.

جمالی یادآور شد: خوشبختانه امروز رشد اسلام در اروپا بسیار خوب است، دلیل رشد اسلام در این قاره مطرح شدن آن از سوی افراد تحصیل کرده است و در این زمینه از رسانه و کتاب بهره فراوانی می برند.

وی افزود: امروز وجود وحدت یک ضرورت است، البته تنها تاکید وحدت کافی نیست بلکه باید در این زمینه تلاش نیز صورت گیرد، باید در این زمینه صبر داشته باشیم و بدانیم راه نجات و پیروزی در وحدت است.

پایان پیام/523
ضمیمه :

   #قرآن

محتوای خبر «جمالی: تاکید تنها بر وحدت کافی نیست/اسلام در اروپا رشد خوبی دارد» را در سایت «شبستان» ببینید