تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 256
برای بانوی نگران/ از سگ فیگو تا پیتزا مخلوط!

به گزارش ایران اسلامی، بعد از حضور لوییس فیگو در ویژه برنامه نود مربوط به پخش زنده قرعه کشی جام جهانی، شایعاتی در مورد دستمزد 500میلیون تومانی این بازیکن پیشین تیم ملی پرتغال برای سفر به تهران بر سر زبان ها افتاد. گرچه از ابتدا هم روشن بود که چنین پولی را اساسا برنامه نود نمی پردازد و هرچه هزینه شده از ناحیه اسپانسرها بوده، اما به هر حال خیلی ها مطابق معمول شروع به خلط مبحث کردند و با ربط دادن این موضوع به زلزله کرمانشاه و ضرورت امدادرسانی به مردم این خطه، شخص عادل فردوسی پور را زیر سوال بردند.

این موج کاذب حتی به سرعت برخی از چهره های شناخته شده جامعه را نیز در بر گرفت و لیلا اوتادی، هنرپیشه زن ایرانی هم به جمع منتقدان پیوست. وقتی عادل در برنامه نود توضیح داد که رقم نیم میلیارد تومان درست نیست و کل پول را هم اسپانسر بخش خصوصی تقبل کرده، شاید انتظار می رفت انتقادهای نامربوط به پایان برسد. با این حال اوتادی دوباره بر مواضعش پافشاری کرده و با تکرار عدد 500میلیون تومان، حتی مدعی شده برای نگهداری سگ لوییس فیگو هنگام حضور وی در برنامه نود هم هزار یورو هزینه شده است!

گفتنی ها گفته شده و صورت مساله روشن تر از آن است که نیازی به بازگویی داشته باشد. بخش خصوصی هزینه حضور یکی از بهترین ستارگان تاریخ معاصر فوتبال جهان در تهران را پرداخته تا علاوه بر تولید یک برنامه تلویزیونی به یادماندنی، هم اسم خودش را سر زبان ها بیندازد و هم از ناحیه تبلیغات مضاعف پول خوبی به تلویزیون برسد. این شبیه اتفاقی است که تقریبا در همه جای دنیا رخ می دهد و حتی در خود ایران هم تازگی ندارد. همین چند سال پیش بود که لوتار ماتئوس نامدار با شرایطی مشابه به یک برنامه تلویزیونی در شبکه دوم سیما آمد و حتی لپ علی دایی را هم کشید تا پولی را که گرفته حلال کرده باشد! همه چیز این قبیل معادلات روشن است و دشوار بتوان با تناقض سازی های ناشیانه از سگ و گربه فیگو و چادر زلزله زده ها، یکی از معدود اتفاقات مثبت تلویزیون ایران طی سال های اخیر را زیر سوال برد. باز خوب است اینجا مثل گابن نیست؛ جایی که رییس جمهورش شخصا لیونل مسی را به کشور دعوت کرد و بعد خودش در حالی که ستاره آرژانتینی شلوارک پوشیده بود رانندگی او را بر عهده گرفت. وگرنه در این صورت دوستان سلبریتی قرار بود چه چکامه هایی بسرایند...!

آنچه این موضوع را جالب تر می کند اما حضور یکی مثل لیلا اوتادی در کادر رهبری منتقدان سفر فیگو به ایران است. این بازیگر معمولی که شاید جمع مخاطبان همه آثار سینمایی اش به اندازه بیننده های یک قسمت از برنامه نود هم نباشد، در حالی به دستمزد لوییس فیگو اعتراض می کند که خودش در سال89 به خاطر دریافت مبلغ 75میلیون تومان برای 25روز بازی در فیلم فاخر پیتزا مخلوط(!) حسابی سروصدا به پا کرد. او البته این خبر را تکذیب کرد، اما ما می توانیم تکذیب او را باور نکنیم، همان طور که خودش تکذیب عادل را باور نمی کند. اوتادی در انتهای انتقادات اخیرش پرسیده اصلا با حضور فیگو در ایران چه اتفاق مثبتی برای مردم ایران رخ داد؟ بنابراین ما هم متقابلا می توانیم از او بپرسیم اساسا کل کارنامه هنری او چه گلی به سر مردم زده و آثار ممتاز و درجه یکی مثل دردسر بزرگ یا زن ها فرشته اند چه دردی از ملت دوا کرده؟ با این همه پولی که در سینما خرج آثار تجاری کم مایه و از جمله خیلی از فیلم های خانم اوتادی می شود، شاید می شد کل کرمانشاه یا یک استان دیگر را مقاوم سازی کرد؛ مشکل اما اینجاست که در ایران هیچ کس حواسش به کار خودش نیست و همه دارند لقمه های بقیه را می شمارند.

   #برنامه نود #بخش خصوصی #کرمانشاه #زلزله #تلویزیون #برنامه تلویزیونی #هنرپیشه #مقاوم سازی #پرتغال #لیونل مسی

محتوای خبر «برای بانوی نگران/ از سگ فیگو تا پیتزا مخلوط!» را در سایت «ایران اسلامی» ببینید