تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 474
دانشجوی فعال در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا گفت: استکبارستیزی و صیانت از منافع ملی و حقوق سیاسی و اجتماعی مردم نماد روز دانشجو است و باید این روحیه ضد استبدادی تقویت و حفظ شود و دانشجو نباید این ابعاد ضد استکباری را فراموش کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فروز رجایی فر در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص ضرورت زنده نگه داشتن روز 16 آذر سال 32 اظهار کرد: روز دانشجو در تاریخ کشور ما روزی است که سه دانشجوی ما بخاطر مخالفت با سفر نیکسون، معاون رئیس جمهور وقت آمریکا به ایران در صحن دانشگاه به شهادت رسیدند و این روز از این جهت برای ما اهمیت دارد که نمادی شده برای مبارزه با استکبار خارجی و همینطور دفاع و صیانت از منافع ملی و حقوق سیاسی و اجتماعی مردم ایران.

وی که از دانشجویان پیرو خط امام (ره) است بیان داشت: دانشجوی ما باید این دو قطب یعنی استکبارستیزی و دفاع و صیانت از منافع ملی و حقوق سیاسی و اجتماعی مردم ایران را که نماد روز دانشجو است حفظ کند و همیشه این روحیه ضد استکباری و ضد استبدادی را داشته باشد.

رجایی فر با بیان این که استفاده از واژه ی استکبار به جای استعمار با شرایط اکنون همخوانی دارد گفت: اهمیت این روز - که به عنوان یک حرکت دانشجویی و یک حرکت ملی باید حفظ و نگهداری شود - در داشتن دو بعد بین المللی و ملی است که از دانشجویان ما با توجه به وضعیت و شرایط خاصی که از جهت علم و وارستگی و آگاهی دارند انتظار می رود که مسائل خطیر فعلی جهان را به خوبی تحلیل کنند و بتوانند فعالیت های متناسب با شرایط داشته باشند و این ابعاد ضد استکباری و ضد استبدادی را فراموش نکنند.

از دانشجویان فعال در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا گفت: هم چنین ارزش روز دانشجو به این است که دانشجویان از حقوق اجتماعی و سیاسی ملت ایران و منافع ملی ملت ایران دفاع کنند؛ زیرا متأسفانه گاهی می بینیم که در داخل کشور از طریق بعضی جریان های سیاسی فشارهایی ایجاد می شود که بعضی از آزادی ها و بعضی از حوزه های حضور و مشارکت اجتماعی و سیاسی مردم محدود شده و جریان دانشجویی می تواند در این حوزه و رسانیدن پیام و مطالبات مردم به مسئولان نیز کارآمدی داشته باشد.

وی بیان داشت: دانشجو باید بتواند در ساختار رسمی کشور و با هدف دفاع از کلیت نظام و پرچم ولایت، خواهان اجرای عدالت در حوزه های مختلف و اصلاحات در امور و خطوط مشی کشور به معنای واقعی کلمه اصلاحات بوده و در این حوزه هم مؤثر باشد.

رجایی فر در پاسخ به خبرنگار ما که مهمترین وظیفه ی امروز دانشجو چیست؟ با اشاره به تحرکات سیاسی جنبش دانشجویی گفت: مقدم بر فعالیت سیاسی، فعالیت علمی دانشجو است؛ زیرا هویتش برساخته از آن جایگاه علمی است که در آن قرار دارد و به همین دلیل مقام معظم رهبری هم بر مسأله جنبش علمی و رشد حرکت علمی در کشور تأکید دارند و این بعد هم در جریان دانشجویی قطعا باید مورد نظر باشد و بسیار تقویت شود.

وی با اشاره به آسیب های شدید علمی یادآور شد: پایان نامه فروشی و تا حدودی پایین آمدن سطح علمی دانشگاهها و افت بخش آموزشی به جهت ضعف عملکرد اساتید و همینطور گسترش بی رویه مراکز آموزش عالی، باعث پایین آمدن کیفیت مراکز علمی کشور شده و نهایتا این که همه چالش های صنفی، مسأله مشترک دانشجو و دانشگاه است که باید جریان دانشجویی به این مسائل هم اهتمام داشته باشد.

انتهای پیام/

   #مقام معظم رهبری #عدالت #شهادت #رئیس جمهور

محتوای خبر «استکبارستیزی و صیانت از منافع ملی مردم نماد روز دانشجو است» را در سایت «دانا» ببینید