تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 177
ایسنا نوشت: به دنبال درگذشت خالو محمدقنبر هرمزی، پیشکسوت موسیقی نواحی، سیدعباس صالحی برای همدردی با هنرمندان هرمزی که برای اجرا در هفته هنری هرمز به تهران آمده بودند، سرزده به تئاتر باران رفت.

پس از آن که خالو محمدقنبر هرمزی، پیشکسوت گروه موسیقی لیوا بر اثر سکته قلبی حین اجرای موسیقی در تئاتر باران، در بیمارستان فیروزگر تهران درگذشت، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور سرزده در تئاتر باران و ابراز همدردی با هنرمندان جزیره هرمز، گفت: «خالو قنبر تا آخرین ثانیه های عمرش، گوش مخاطبانش را از نوا و نغمه پُر کرد و سعادت بزرگی یافت که بر صحنه، نقطه پایانی بر عمر گران بارش گذاشته شود.»

او با حضور در مجموعه تئاتر باران، در جریان فعالیت های هفته هنر هرمز در بخش های مختلف قرار گرفت. سیدعباس صالحی ابراز امیدواری کرد هنرمندان هرمز انجام این کارها و امور هنری را زمین نگذارند و یاد خالو قنبر را زنده نگه دارند.

همدردی وزیر ارشاد با هنرمندان هرمزی
خالو محمدقنبر هرمزی، اسطوره موسیقی آئینی هرمز و از مفاخر موسیقی کشور بود و تسلط بسیاری در نواختن سازهای کوبه ای داشت.

هفته هنر هرمز به همت مجموعه تئاتر باران و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر هرمز از روز شنبه، ۱۱ آذر کار خود را آغاز کرده است تا هنر این جزیره بازخوانی شود.

در پی درگذشت هنرمند پیشکسوت موسیقی اقوام در روز سه شنبه ۱۴ آذر، اجرای برنامه موسیقی گروه لیوا در هفته هنر هرمز لغو شد. به گفته مسوول ارشاد هرمز، پیکر این هنرمند برای تشییع به هرمزگان منتقل می شود.

گروه لیوای هرمز از پیشکسوتان موسیقی هرمز و قدیمی ترین گروه های هرمزگان تشکیل شده که تاکنون در فستیوال های مختلف کشور حضور داشته و به معرفی آیین های موسیقی هرمزگان پرداخته اند.

   #هنرمندان #هرمزگان

محتوای خبر «همدردی وزیر ارشاد با هنرمندان هرمزی» را در سایت «برترین ها» ببینید