تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
n82753188-72033054.jpg

مهدی زندیه وکیلی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : موقعیت جغرافیایی شهرستان های استان و استقرار آن ها در مجاورت جاذبه های گردشگری مانند کویر و جنگل، ظرفیت مناسبی را برای توسعه و احیای صنعت گردشگری فراهم کرده است.
وی بر لزوم بهره گیری بیشتر از ظرفیت بافت تاریخی سمنان در راستای توسعه گردشگری و جذب گردشگران داخلی و خارجی تاکید کرد و اظهارداشت : یکی از شاخص های مهم در خروج از اقتصاد متکی به نفت، توجه به ظرفیت های بومی در حوزه های مختلف است و این استان در بخش فرهنگ بومی و ظرفیت های گردشگری بسیار غنی است.
وی تقویت و توسعه زیرساخت ها را عامل مؤثری در ایجاد اشتغال و توسعه صنعت گردشگری اعلام کرد و گفت : رویکرد سیاست های گردشگری باید به روز و زمینه ساز تولید ثروت و اشتغال باشد.
معاون استانداری سمنان تصریح کرد : تقویت گردشگری نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است و دولت هم بسیاری از طرح های مرتبط با بحث گردشگری که به افزایش اشتغال می انجامد را حمایت می کند.
وی ادامه داد : حفظ تاریخ و تمدن سمنان در سال های اخیر باعث شد که این منطقه از کشور به عنوان یکی از قطب های گردشگری به شمار آید.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان مهم ترین معضل در بخش گردشگری را نبود اقتصادی پویا و ورود سرمایه گذاران به این بخش اعلام و اضافه کرد : جمعیت استان در سال های اخیر ثابت مانده و رشدی نداشته است و باید جذابیت های مهاجرپذیری و ماندگاری جمعیت در این استان مطالعه شود.
به گزارش ایرنا، 649 آثار تاریخی استان سمنان شامل بنا، محوطه و تپه های باستانی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و دروازه ارگ سمنان، مسجد تاریخانه دامغان، قلعه سارو ، مجموعه تاریخی بسطام، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، مسجد امام ، مجموعه قصر بهرام گرمسار، بازار آرادان و کاروانسرای ده نمک از جمله آثار تاریخی شاخص در فهرست ملی است.
استان سمنان در بخش گردشگری دارای ظرفیتی های فراوانی است که به اعتقاد کارشناسان امر این ظرفیت ها آن چنان شایسته بهره برداری نشده است.
7339/6026
خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

انتهای پیام /*

   #اشتغال #بخش خصوصی #ایجاد اشتغال

محتوای خبر «تبدیل سمنان به قطب گردشگری نیازمند برنامه هدفمند و معرفی ظرفیت هاست» را در سایت «ایرنا» ببینید