تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مرصادنیوز: استاندار کرمانشاه گفت: در مرحله امدادرسانی و کمک به زلزله زدگان شاهد یک وحدت و همدلی گسترده میان ایرانیان بودیم. بیاییم این وحدت را در مرحله سازندگی و بازسازی نیز به کار بگیریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هوشنگ بازوند در سمینار ائمه جمعه استان که امروز یکشنبه به مناسبت میلاد نبی اکرم (ص) در شهر زلزله زده ازگله و با حضور آیت الله علما، نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه سراسر استان برگزار شد، اظهار داشت: هفته وحدت از یادگارهای بسیار ارزشمند حضرت امام (ره) است که اکنون از دستآوردهای نظام جمهوری اسلامی محسوب شده و به سرمایه ای ارزشمند برا ی کشور تبدیل شده است و می تواند خیلی از تهدیدات را به فرصت تبدیل کند.

وی با بیان اینکه این زلزله نشان داد میان مردم و مسئولین برای مقابله با تهدیدات یک وحدت و همدلی وجود دارد، افزود: پیام ارزشمند رهبر معظم انقلاب نقطه آغاز این وحدت بود و در بازدیدی که ایشان از منطقه داشتند موجب تسکین آلام و قوت قلب حادثه دیدگان شد و یک نقطه عطف بود.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در نشستی که با مسئولین داشتند تاکید کردند این تهدید را باید تبدیل به یک فرصت کنیم و برای عملی کردن این رهنمود باید همه تلاش کنیم.

وی ادامه داد: این مردم زلزله زده ۸ سال تمام در دوران دفاع مقدس از مرزهای میهن دفاع کردند و این حضور گسترده مردم برای کمک به آسیب دیدگان، نوعی ادای دین به این جانفشانی ها بود.

بازوند یادآور شد: رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور و دیگر اعضای دولت نیز با حضور در میان زلزله زدگان، مصوبات بسیار ارزشمند و اثرگذاری را برای حل مشکلات داشتند.

وی تاکید کرد: سپاه و ارتش ظرفیت های بسیار ارزشمندی برای نظام جمهوری اسلامی هستند و از این بابت خداوند را شاکریم.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در این زلزله سپاه و ارتش با تمام توان به کمک زلزله زدگان شتافتند و نقشی محوری داشتند، گفت: ۵ هزار میلیارد تومان به مناطق زلزله زده خسارت وارد شد که بسیار سنگین است.

وی افزود: همه زلزله ها دارای حواشی ناخوشایندی هستند ولی در این زلزله شاهد کمترین حاشیه در مقایسه با نمونه های قبلی بودیم که نشان از پختگی و شخصیت تحسین برانگیز این مردم مقاوم دارد که ۸ سال جنگ را با سربلندی پشت سر گذاشته اند.

بازوند از پرداخت خسارات وارده به دامداران خبر داد و گفت: به ازای هر دام سبک ۶۰۰ هزارتومان و هر دام سنگین ۳ میلیون تومان خسارت پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه کمک های بلاعوض هیچ ارتباطی با کانکس ها ندارند، گفت: این کمک ها به همه آسیب دیدگان بر اساس مصوبه پرداخت می شود.

استاندار کرمانشاه در پایان گفت: در مرحله امدادرسانی و کمک به زلزله زدگان شاهد یک وحدت و همدلی گسترده میان ایرانیان بودیم. بیاییم این وحدت را در مرحله سازندگی و بازسازی نیز به کار بگیریم و اینکار به نوعی تبدیل تهدید به فرصت محسوب می شود که مورد تاکید ویژه رهبر معظم انقلاب است.

   #زلزله #کرمانشاه #استاندار کرمانشاه #رهبر معظم انقلاب #مناطق زلزله #سپاه #رئیس جمهور #وزیر کشور #دفاع مقدس

محتوای خبر «لزوم ایجاد وحدت در سازندگی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه» را در سایت «مرصاد» ببینید