ایران و جهان

رمز دوم پویا برای خریدهای اینترنتی ساده شد

به اطلاع می رساند بانک مرکزی با هدف تسهیل استفاده از رمزهای دوم پویا ، از تاریخ سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ این امکان فراهم می‌شود تا مشتریان بانکی‌ در زمان انجام پرداخت ها و خریدهای اینترنتی ، درخواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند.

روابط عمومی بانک مرکزی متذکر شد این طرح به صورت مرحله ای اجرا شده و در هر مرحله تعدادی از بانک ها و موسسات اعتباری تا پایان دی ماه جاری به طرح اضافه می شوند.

در این طرح با اضافه شدن دکمه «درخواست رمز پویا» به درگاه های پرداخت اینترنتی و اپلیکیشن های پرداخت ، این امکان فراهم می شود که مشتریان ، رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند.

با توجه به اینکه دریافت رمز پویا از طریق پیامک منوط به ارائه تائیدیه شماره تلفن همراه به بانک مربوطه می باشد، لازم است هموطنان گرامی برای اطلاع از نحوه ارائه این تائیدیه، ضمن ارتباط با مراکز تماس بانک خود و یا با مراجعه حضوری به شعب یا غیرحضوری به وبسایت بانک خود ، اطلاعات لازم را در این خصوص بدست آورند.

به گزارش بتانیوز ، امید است این طرح مشکلاتی که ممکن است اپلیکیشن رمز پویا به همراه داشته باشد را برطرف نماید. مشکلاتی نظیر نصب و راه اندازی چندین برنامک از بانک های مختلف بر روی موبایل کاربر که تنها کاربرد آنها تولید رمز پویا است. همچنین تعداد زیادی از هموطنان موبایل هوشمند ندارند، اما خرید اینترنتی را توسط فرزندان خود یا کافی نت ها و دفاتر پیشخوان انجام می دهند.

منبع
بانک مرکزی
برچسب ها

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن