کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
شما از کجا می‌دانستید این هفت شرکت خودرویی ندارند؟

به گزارش پرشین خودرو، هرچند در روزهای اخیر بار دیگر این ممنوعیت برداشته شد و ظاهرا این شرکت ها با انجام برخی اقدامات می توانند به پیش فروش خودرو بپردازند. برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر که با حضور شهرام میرآخورلو، معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و میثم رضایی، رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو برگزار شد به بررسی دلایل این ممنوعیت پرداخت.

شهرام میرآخورلو:
یکی از وظایف اصلی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اطلاع رسانی به مصرف کنندگان بوده تا آنها از حقوق خودشان آگاه باشند، همچنین برخورد با تخلفات احتمالی در زمینه های مختلف است. به همین دلیل سازمان حمایت درباره این موضوع اطلاعیه ای صادر کرد. اما از آنجا که در یک فضای جنجالی خبری این مساله طرح موضوع شد، عملکرد این هفت شرکت مورد سوال قرار گرفت و گفته شد این شرکت ها به صورت غیرقانونی فعالیت می کنند به منظور اینکه تشویش اذهان اتفاق نیفتد، سازمان حمایت متن اطلاعیه اولش را شفاف تر بیان کرد.
بر اساس تبصره ذیل ماده 5 آیین نامه اجرای قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو که به صراحت ذکر کرده است در صورت پیش فروش خودرو چه به صورت عادی و چه به صورت مدت دار باید مجوز لازم از وزارت صنعت ، معدن و تجارت دریافت شود. به واسطه اینکه به عنوان یک دستگاه حاکمیتی خیالمان از دریافت خدمات برای مصرف کننده راحت باشد و او بتواند به حق و حقوق خود برسد، نظارت هایی انجام می شود.
این ماده فقط مختص واردکنندگان نیست و شامل تولیدکنندگان داخلی هم می شود. شرکت هایی که نامشان برده شده است، مجوز کسب دارند، در اداره ثبت شرکت ها ثبت رسمی شده اند و در تشکل های قانونی و رسمی حضور دارند. فعالیت این شرکت ها زیر سوال نیست اما در زمینه پیش فروش خودرو مصرف کنندگان باید مجوزی را وزارت صمت بابت فروش به آن ها داده است، مطالبه کنند. از دی ماه سال 95 ثبت سفارش خودرو فقط برای نمایندگان رسمی بر اساس بند6 دستورالعملی که معاون اول رئیس جمهور ابلاغ کرد، امکان پذیر شد. از آن تاریخ تنها نمایندگان رسمی می توانستند نسبت به پیش فروش خودرو اقدام کنند، آن هم درصورتی که نمایندگان رسمی از وزارت صمت مجوز دریافت می کردند.
برخی از این ثبت سفارش ها قبل از دی ماه سال 95 توسط غیررسمی ها انجام شده است که در آینده نیز امکان کارسازی داشته و قابلیت استفاده تا 6 ماه را دارد. برای اینکه میزان شکواییه ها بالا نرود، بارها از طریق مصاحبه و درج در سامانه سازمان حمایت، از مصرف کنندگان خواستیم اگر می خواهند پیش خریدی داشته باشند حتما از شرکت هایی که دارای مجوز هستند، خرید کنند. مبنای بررسی ما در این مجوز به این صورت است شرکتی که می خواهد پیش فروش انجام دهد، ابتدا باید میزان ثبت سفارش ها را به ما اعلام کند و ما تعهدات معوق را از آن کسر می کنیم و بعد 50درصد از آن میزان را اجازه پیش فروش می دهیم. طبیعتا براساس این سیاست گذاری امکان عرضه کالا و تعهد آن ها در موعد مقرر امکان پذیر است.

میثم رضایی
برخی از این شرکت ها قبلا به سازمان حمایت مراجعه کردند و درخواست مجوز کرده اند اما به دلیل دستورالعمل معاون رئیس جمهور این روند متوقف شده است. انتقادی که ما به سازمان حمایت داشتیم، دو نکته بسیار اساسی است. نکته اول اینکه در حال حاضر ثبت سفارش کاملا بسته است، چه برای نماینده و چه برای غیرنماینده. طبیعتا اگر نباید پیش فروشی انجام شود هم برای نماینده و هم برای غیرنماینده باشد، بنابراین نام بردن ازهفت شرکتی که فعالیت می کنند و نسبت به مردم تعهد دارند، کار صحیحی نیست.
این گونه زیر سوال بردن و با اعتبار آن ها بازی کردن درست نیست. برای روند واردات خودرو از دو سال پیش تاکنون ده ها آیین نامه و بخش نامه صادر شده و فعلا ثبت سفارش برای همه بسته است. اگر واردات و پیش فروش ممنوع است، چرا نماینده های رسمی اقدام به پیش فروش می کنند؟ در آگهی های نماینده های رسمی می بینیم برخی از آن ها در 180 روز کاری خودرو می فروشند. مجوز برای پیش فروش یک بحث و اینکه ثبت سفارش بسته شده است، پس چگونه می خواهند به تعهداتشان عمل کنند، بحث دیگری است.

شهرام میرآخورلو
اینکه می گویید چرا نماینده رسمی پیش فروش انجام می دهد، قطع به یقین نماینده رسمی می تواند پیش فروش انجام دهد زیرا در حال حاضر خودرو را در اختیار دارد و مجوز ثبت سفارش را از وزارت صنعت اخذ کرده و امکان پیش فروش را دارد.

میثم رضایی
شما از کجا می دانستید این هفت شرکت خودرویی ندارند؟ شاید یکی از این شرکت ها خودرو داشته باشد. شما می گویید نماینده های رسمی خودرو در اختیار دارند. زیرا حتما منابع تامین خودرو نمی تواند ثبت سفارش باشد. شرکتی تحت نظر بانک مرکزی کار می کند. در برخی موارد قانون حمایت از مصرف کنندگان در بحث واردات رعایت نمی شود و بخش خصوصی که فاقد مجوز لازم است، در چند ماه گذشته اقدام به واردات 2 تا 3 هزار دستگاه خودرو کرده است. برخی شرکت ها به روش های صحیح یا ناصحیح از مرزهای مختلف اقدام به واردات خودرو می کنند. حتی شرکت هایی که از دی ماه 95 مجوز واردات ندارند نیز مشغول واردات خودرو به کشور هستند.
گروهی از نمایندگی ها که مجوز دارند، مجوز هایشان را به شرکت های خصوصی فاقد مجوز واگذار و خودرو را تامین می کنند. هنگامی که شما در سازمان حمایت مصرف کنندگان بحث مجوز را مطرح کردید، ما هم استقبال و به اعضا اعلام کردیم باید مجوز دریافت کنند. نکته ای در خصوص بحث پیش فروش نداریم اما همیشه بحث تامین خودرو به صرف داشتن مجوز واردات نیست. افرادی از مبادی دیگری واردات
انجام می دهند.

شهرام میرآخورلو
برای اینکه اطمینان پیدا کنیم خودرو را برای پیش فروش در اختیار دارید یا خیر الزاما باید ثبت سفارش شما را داشته باشیم. مسیرهای مختلفی برای فرار از اینکه یک خودروبا اصالت است، قبلا اتفاق می افتاد. خوشبختانه با نظارت و سیاست هایی که با همکاری انجمن واردکنندگان خودرو جلوی برخی از این مسیرها گرفته شد. بعضی افراد با استفاده از کارت های بازرگانی دیگران خودروهایی که قبلا به صورت خودروهای تقلبی وارد کشور می شد، دوباره وارد می کردند، این امر یکی از معضلات بود که بر مبنای همان آیین نامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان تنظیم شد.
بنابراین اگر کسی از کارت بازرگانی خودش استفاده نکند، از کجا باید بفهمیم می تواند خودرو را تامین کند؟ ملاک ما برای بررسی عملکرد یک واحد عرضه کننده این است؟ اگر تولید داخل باشد، میزان تیراژ تولید در یک سال را که برنامه ریزی کرده اند و اگر واردکننده باشد میزان ثبت سفارشی است که در اختیار داشته و با کارت خود انجام داده است. نمی توانیم روی سرمایه یک نفر و با کارت دیگر حساب باز کنیم که آیا خودرو به مصرف کننده خواهد رسید یا خیر؟ پس طبیعتا باید چنین حساسیتی را داشته باشیم. روش های تامین در بحث پیش فروش الزام استفاده از کارت بازرگانی همان فرد است.
شرکت های مذکور شرکت هایی هستند که ممکن است خودرو را از بازار تامین کنند. اما در حال حاضر امکان تامین خودرو از بازار وجود ندارد و بسیار محدود شده است. اینطور نیست از نمایندگان رسمی دفاع کنیم. با نمایندگان رسمی که خودرو را پیش فروش کرده اند اما مجوز پیش فروش دریافت نکرده اند برخورد تعزیری شده است. کمااینکه برای کسانی که به صورت نمایشگاهی و لیزینگی کار می کنند نیز برخورد تعزیری اتفاق افتاده است.
حجم شکواییه ای که از سوی مصرف کنندگان از برخی از این شرکت ها باعث شد سازمان به این مساله ورود کند. شرکتی مانند رامش خودرو که حجم پیش فروش زیادی داشت، فعالیتش را متوقف کرد. این شرکت با کارت بازرگانی خود کار نمی کرد و از مبادی مختلف خودرو را تامین می کرد. اگر می خواستیم دفاع کنیم، باید از این نوع شرکت هم دفاع می کردیم.

میثم رضایی
شما گفتید در بازار حجم کمی از خودروها وجود دارند. پس نماینده رسمی چگونه می تواند خودروها را تامین کند؟

شهرام میرآخورلو
میزان واردات خودرو در 5 ماه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته 38درصد تعدادی رشد کرده و میزان ارزشی آن نیز نزدیک به 40 رصد رشد داشته است. وقتی کالایی داخل کشور مرغوبیت دارد و قرار است روی آن اشتغال سازی انجام شود، بنابراین ما به عنوان سیاست گذار در دولت، نباید بازار کشور را به راحتی در اختیار بازارهای خارجی قرار بدهیم. بلکه باید بتوانیم این مساله را مدیریت کنیم.
البته نمی خواهم بگویم صرف حمایت از تولید داخل این کار انجام می شود بلکه به جهت حمایت از مصرف کنندگان و حیثیت ایرانی این کار انجام می شود. فرمایشات مقام معظم رهبری در ابتدای سال مبنی بر حمایت از تولید داخلی بر این اساس است. نباید بازار را به راحتی در اختیار خارجی ها قرار دهیم تا به عنوان مثال از یک برند 15هزار دستگاه وارد کشور شود. حتما باید شرایطی فراهم کنیم تا امکان سرمایه گذاری به صورت جوینت ونچر فراهم شود.

میثم رضایی
ما آثار این نوع سرمایه گذاری را در قرارداد رنو دیدیم که در حال حاضر دارد از کشور خارج می شود. با پایلوت سرمایه گذاری سنگینی که شما واردات را در کشور محدود کردید، به رنو فضا دادید تا به کشور بیاید. رنو که در گذشته ایران را ترک کرده بود اما یک بار دیگر فضا را در اختیار آن ها قراردادید و حالا مدیرعامل رنو اعلام کرده است ممکن است فعالیت هایشان را در ایران تعلیق کند. بنابراین نباید از پایلوت سرمایه گذاری خارجی صحبت کنید، چون اصلا در ایران وجود ندارد و هیچ شرکت سرمایه گذاری به کشور ورود نکرده است.

شهرام میرآخورلو
شرکت های مختلفی در فضای مذاکره در وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارند و امکان اینکه بخواهند تولید کنند، برای شان فراهم است.

میثم رضایی
این گفته ها همه در حد اطلاعیه در وزارت صنعت باقی مانده اند و همچنان هم خواهند ماند. وظیفه ذاتی سازمان حمایت مصرف کنندگان نظارت بر قیمت گذاری کالاها به خصوص خودرو است. در واقع این سازمان باید جوابگوی مردم باشد. خودرویی با قیمت جهانی 22هزار دلار وارد کشور می شود. با همه هزینه هایی که برای خودروها از قبیل هزینه های گمرکی و شماره گذاری خودرو انجام می شود، قیمت این خودرو باید زیر 200 میلیون تومان باشد. شرکتی در ایران در حال پیش فروش این خودرو با قیمت 340 میلیون تومان است. من از این دست خودروها ده ها مدل سراغ دارم که قیمت شان صددرصد افزایش دارد. آنچه شما گفتید، 5درصد است.
ضوابط قیمت گذاری را به شرکت های تحت نظر انجمن ما اعلام کردید. اگر ضوابط قیمت گذاری وجود دارد شما باید به مردم بگویید چرا خودرویی که 200میلیون تومان قیمت دارد، با قیمت 340 میلیون تومان به فروش می رسد. شرکت دیگری که نماینده رسمی است، خودرویی را پیش فروش می کند که هنوز استانداردهای لازم سازمان استاندارد را پاس نکرده، حتی ممکن است این استاندارد را پاس نکند و در آینده نیز اصلا وارد کشور نشود.
می خواهم بدانم برای این نوع خودروها نظارت سازمان حمایت از مصرف کننده کجاست؟ نظارت این سازمان در حقوق مکتسبه مردم کجا قرار دارد؟ ما در انجمن و مجموعه های تحت مدیریت خودمان شرکت هایی را داریم که ثبت سفارش داشته اند و آن را باطل کرده اند. این حقوق مکتسبه مردم است. اگر دنبال حقوق مردم و منادی حقوق مردم هستید و حق مردم را دنبال می کنید، این را هم انجام بدهید. چرا فقط در حوزه پیش فروش خودرو فعال هستید؟ 5هزار کالای اساسی در کشور وجود دارد که سازمان مصرف کنندگان باید به آن ها رسیدگی کند. تعجب من از این است چرا سازمان حمایت تمام تمرکز و انرژی خود را روی خودرو قرار
داده است؟

شهرام میرآخورلو
خودرویی که شما نام بردید متاسفانه توسط همین شرکت هایی که امکان ورود کالا را ندارند، پیش فروش می شود. ثبت سفارش فقط در اختیار نماینده رسمی آن قرار دارد، چگونه توسط شرکت هایی که نامشان در این لیست است، امکان عرضه دارند؟ من به عنوان یک مصرف کننده به دفتر یکی از همین شرکت ها رفتم و درخواست خرید خودرو را کردم و گفتم می خواهم خودرو را مدت دار 180 روزه بخرم. به من سود مشارکت تا 25 درصد را پیشنهاد دادند اما رد کردم و بارها با من تماس گرفتند تا سود 40درصد را پیشنهاد دادند.
به مدیرعامل این شرکت گفتم شما حتما دارید از کشور فرار می کنید، مگر می شود فعالیتی 40درصد سود داشته باشد که این گونه جذب مشتری می کنند؟ از آنجا که نمی توانند خودرو را تامین کنند، راحت ترین راه برای جذب منابع مالی جدید، گرفتن پیش فروش است. 50درصد از منابع مالی را از مصرف کننده جدید می گیرند و با دو سه تا چک به مشتری قبلی انصراف می دهند یا اینکه می گویند خودرو را با خودروی دیگر تعویض می کنند.

روزنامه دنیای خودرو

لینک کوتاه: betanews.ir/n/973037

خبر فوق مربوط به رسانه پرشین خودرو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم