خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

مقامات سیاسی کشور بعد از اظهارات ضد ایرانی ترامپ در فضای مجازی به این سخنان واکنش نجشان دادند.

به گزارش خبرآنلاین، سخنرانی امشب ترامپ و زیرسوال بردن توافق بین المللی برجام در عرصه داخلی واکنش های متفاوتی داشت و شخصیت های سیاسی کشور در صفحه توئیتر خود به این موضوع واکنش نشان دادند؛ علاوه بر صحبت های ضد ایرانی رئیس جمهور آمریکا استفاده از واژه مجعول برای خلیج فارس عصبانیت مقامات سیاسی را نیز به دنبال داشت.

حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در توئیتر نوشت:

«ترامپ اوج خصومت و کینه، ایرانی ستیزی و حکام عرب دوستی حتی در اعماق خلیج همیشه فارس، تهمت و نا سزا، عدم تعادل و سخنان سازمان ملل خویش را تکرار کرد؛ ترامپ دوباره لیست تکمیل شده کشورهای عربی در رقص شمشیر را از حفظ خواند و نشان داد کاملا در آن سفر برای خصومت با ایران آماده شده است؛ تنش زدایی دو طرفه است و تنش زایی یک طرفه؛ آنگاه که هر دو طرف در ایران و آمریکا تنش زدا شدند، نتیجه شد رفع تحریم ها و تخریب ها و کاستن از خسارات؛ سپس نوبت ترامپ و باور تنش زای او رسید و دوباره یک طرفه همه چیز به سمت تحریم و تخریب و خسارت زایی رفت و صلح و ثبات و تعامل به مخاطره افتاد. اما اکنون این امری ملی است؛ لذا شیپور تخاصم ترامپی ننوازیم و برطبل تنش زایی دوطرفه اسراییلی-عربی نکوبیم؛ عصر، عصر دیپلماسی است و دیپلماسی صبر و متانت و درایت می طلبد و دیپلمات و سیاستمدار صبور است؛ اما ترامپ گفت: برجام باید با کنگره تغییر کند... برجام را تایید نمی کنم و نخواهم کرد... ایران چند بار تخطی کرد... هر زمان لازم باشد برجام را لغومی کنم؛ لذا یا کنگره باید با تغییر برجام و فشار تحریم ها، ایران را مجبور به خروج نماید؛ یا دولت آمریکا به بهانه عدم پایبندی ایران به قطعنامه ۲۲۳۱ متوسل شود. سال گذشته نوشته بودم ساختار برجام «یا همه یا هیچ»، «غیر قابل تغییر» و «غیر قابل تعلیق» است؛ و چیزی به نام اعتماد و مذاکره بیهوده وجود ندارد.»

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و از فرماندها سپاه پاسداران در دو توییت نوشت:

‏آقای #ترامپ، شما غلط کردی که بجای #خلیج_فارس، خلیج عربی را به یار بردی.

#NeverTrustUSA

‏آقای #ترامپ، شما را دری می ینیم؛ گاهی #موش قیافه گربه به خود می گیرد.

#NeverTrustUSA

مصطفی میرسلیم از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در صفحه توئیترش نوشت:

‏#ترامپ گمان مى یند با بیان اراجیف خود مى تواند مردم دنیا را فریب دهد یا در اراده ما در مقابله با زیاده خواهى او خلل وارد آورد.زهى خیال باطل.

شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری در اجر ای حقوق شهروندی نیز در توئیتی به زبان انگلیسی نوشت:

#Trump frankly showcases the US bloody history of invasion, militarism, destabilization of the Middle East & support for apartheid Zionism.

سخنرانی ترامپ صادقانه تاریخ خونین تجاوز، نظامی گیری، بی ثبات سازی خاورمیانه و حمایت از آپارتاید صهیونیستی را نشان داد.

محمود صادقی نماینده مردم تهران نیز در اعتراض به ترامپ برای استفاده از واژه خلیج عربی عکس پروفایلش را به نقشه ایران تغییر داد و در دو توییت نوشت :

‏سخنرانی ‎@realDonaldTrump نشان داد به دولت امریکا نمیتوان اعتماد کرد، اما با دیپلماسی هوشمندانه می توان پایبندی به تعهدات را به او تحمیل کرد.

‏استفاده ‎@realDonaldTrump از واژه جعلی بجای #خلیج_فارس نشانگر اوج کندذهنی اوست؛ راستی او نمیداند ایرانیان، باهرگرایشی ازاین واژه تنفر دارند.

آذرجهرمی وزیر ارتباطات نیز در واکنش به این سخنان نوشت:

‏نتیجه همفکری با نتانیاهو چیزی جز سخنان امروز رئیس جمهور آمریکا نیست. آنقدر غرق این همفکری شده بود که تاریخ کهن #خلیج_فارس را از یاد برد

الیاس حضرتی نماینده مردم تهران نیزدر توئیتی نوشت:

‏اعمال تحریم علیه #سپاه_پاسداران به دلیل واهی حمایت از #تروریسم از سوی بزرگترین حامی جهانی تروریسم طنز سیاسی دوران است.

#NeverTrustUSA

29216

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972952

خبر فوق مربوط به رسانه خبر آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم