خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
اولین سری از کامیون های هیدروژنی تویوتا در لس آنجلس مشغول به کار شدند

نسخه ای مفهومی از کامیون های هیدروژنی کمپانی تویوتا کار خود را در بنادر لس آنجلس در آمریکا آغاز کردند. استفاده از ماشین هایی با سوخت جایگزین جزو برنامه های بلندمدت بسیاری از شهرهای ایالات کتحده برای کاهش تولید گازهای مخرب و آلوده کننده است.

این کامیون ها وظیفه انتقال کالا از برخی بنادر لس آنجلس و لانگ بیچ را به مراکز باربری و انبارهای حومه شهر برای توزیع نهایی به فروشگاه های داخل شهر بر عهده دارند. تویوتا تخمین زده است که هر کامیون روزانه مسافتی در حدود 320 کیلومتر را خواهند پیمود که عمده آن به صورت مسیرهای کوتاه است. سال گذشته بود که این کمپانی ژاپنی از برنامه خود برای ساخت ناوگانی از خودروهای باربری مجهز به سوخت هیدروژنی و بدون آلودگی خبر داد. این ماشین ها قادر به تولید بیش از 670 اسب بخار نیرو از دو پیشرانه سلولی و یک باتری 12 کیلووات ساعتی هستند و قادر به جا به جایی محموله هایی با وزن 36 تن می باشند. سلول های سوخت هیدروژنی از هیدروژن فشرده به عنوان سوخت استفاده کرده و خروجی آنها تنها بخار آب می باشد. این سلول ها مدت هاست که در مراحل آزمایش و تحقیقات به سر می برند اما با پیشرفت های اخیر کمپانی های خودروسازی به تدریج جایگاه بیشتری در برنامه های آتی کمپانی های مختلف به دست می آورند. با این حال کارشناسان عقیده دارند برخی محدودیت ها در تولید سلول های سوخت هیدروژنی باعث شده بیشترین بهره وری آنها در حوزه باربری و حمل و نقل صنعتی باشد.

به جز کامیون های حمل بار در آمریکا، تویوتا قصد دارد از سال آینده میلادی اتوبوس های سوخت هیدروژنی خود را در ژاپن و شهر توکیو وارد جاده ها کند و با طی کردن مراحل آزمایشی، ناوگان کاملا مجهزی را برای بازی های المپیک تابستانی 2020 توکیو در اختیار این شهر قرار دهد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972949

خبر فوق مربوط به رسانه سخت افزار می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم