خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
  • روحانی: برجام قابل مذاکره نیست
«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران جمعه شب در گفتگوی تلفنی با «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه، گفت: برنامه جامع اقدام مشترک (برجام ) به هیچ وجه قابل مذاکره نیست.

به گزارش پارس تودی، «حسن روحانی» جمعه شب در گفتگوی «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه با بیان اینکه هر اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علیه برجام، ضربه به قراردادی چند جانبه است ، تاکید کرد: برجام به هیچ وجه قابل مذاکره نیست و همه طرف ها باید به تعهداتشان در قبال آن پایبند باشند و نباید اجازه داد رئیس جمهوری آمریکا و یا کنگره این کشور دست به اقدامات نادرستی علیه برجام بزنند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی تنها مرجع اعلام پایبندی ایران بر تعهداتش در برجام است و مخلوط کردن تعهدات چندجانبه و بین المللی با اختلافات داخلی آمریکا می تواند برای اعتماد جهان بسیار خطرناک باشد.

روحانی با بیان اینکه ایران به تعهدات خود نسبت به برجام پایبند است و به همکاری خود با آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه می دهد، گفت: برجام پایه و اساس اعتماد میان ایران و کشورهای 1+5 است و استحکام این توافق ، پایه اصلی برای گفت وگو و مذاکره راجع به مسایل دیگر با اتحادیه اروپا است.

رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: اتحادیه اروپا و ایران باید با همکاری یکدیگر در برابر اقدامات مخرب و نادرست نسبت به برجام ایستادگی کنند.

روحانی همچنین با اشاره به نقش برجام در توسعه و تعمیق روابط تهران و پاریس، گفت ،جمهوری اسلامی ایران آماده است روابط خود را با فرانسه در همه عرصه های مورد علاقه دوجانبه، منطقه ای و بین المللی توسعه و تعمیق بخشد.

رئیس جمهوری فرانسه نیز در این گفت وگوی تلفنی تاکید کرد، پاریس مصمم است روابط خود را با تهران در همه عرصه ها گسترش دهد.

امانوئل مکرون به تلاش های آمریکا علیه برجام اشاره کرد و گفت: اتحادیه اروپا و فرانسه قاطعانه از برجام دفاع می کنند و به اجرای کامل آن متعهد هستند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امشب جمعه شب راهبرد جدید دولتش را نسبت به برجام و همچنین سیاست های منطقه ای جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.118

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972923

خبر فوق مربوط به رسانه پارس تودی می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم