خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
روحانی ترامپ را به مطالعه دعوت کردگروه سیاسی: رییس‌جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات اخیر همتای آمریکایی خود، او را به مطالعه تاریخ، جغرافیا و ادب و همچنین حقوق و عرف بین‌الملل دعوت کرد.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسن روحانی شامگاه روز جمعه در واکنش به سخنان دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا اظهار داشت: لازم دانستم که پس از صحبت هایی که از رییس جمهور فعلی آمریکا شنیده شد، نکاتی را به عرض مردم ایران برسانم؛ اولا در صحبت های آقای ترامپ که در آن سیاست های آمریکا درباره آن تبیین شد، جز فحاشی و مشتی از اتهامات واهی علیه ملت ایران حرف دیگری وجود نداشت. وی گفت: من رییس جمهور آمریکا را دعوت می کنم که هم تاریخ را بهتر بخواند و هم جغرافیا را و هم نسبت به تعهدات بین المللی و هم راجع به ادب و اخلاق و عرف جهانی و بین المللی؛ ظاهرا ایشان خبر ندارند که دولت آمریکا دولت کودتا در شصت و چند سال پیش در این کشور روی کار آورد و قدرتی بو دکه با پول و اعمال نفوذ و استفاده از مزدوران خود حکومت قانونی این سرزمین را سرنگون کرد.

چییده سخنان روحانی
* صحبتهای ترامپ جز فحاشی و اتهامات واهی حرف دیگری وجود نداشت. من دعوت می کنم رییس جمهور آمریکا را که تاریخ و جغرافیا را بهتر بخواند.
* ظاهرا آقای ترامپ خبر ندارد که آمریکا با کودتا، دولت قانونی ایران را سرنگون کرد.
* چطور یک رییس جمهور اسم خلیج معروف تاریخی جهانی را هنوز یاد نگرفته؟
* ترامپ ظاهرا نمی داند برجام سند دوجانبه نیست که هر گونه بخواهد رفتار کند.
* آیا ملتی و دولتی که دموکراسی را توام با فرهنگش و ایمانش مورد دقت قرار میدهد و به تمام تعهدات خود احترام گذاشته یاغی است؟
* تاریخ را باید دقیق تر بخوانیم، بهتر بخوانیم. در ۶۵ سال گذشته با مردم ایران چه کرده اند و در ۴۰ سال گذشته با مردم ایران چه کرده اند؟
* آمریکا تنها کشوری است که دوبار از سلاح هسته ای استفاده کرده، آیا این کشور میخواهد دربرابر اشاعه سلاح هسته ای بایستد؟
* یکباتر دیگر برای ما روشن شد که دولت امریکا علیه مردم منطقه و علیه ملت ایران و هلیه ملت های مظلوم، خط خودش را ادامه می دهد.
* ملت ایران دربرابر هیچ قدرتی سر تسلیم فرود نیاورده. بر ما معلوم شد که بیش از گذشته باید متحد باشیم.
* آمریکا امروز تنهاتر از همیشه در برابر برجام قرار دارد.

تیمیل می شود

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972874

خبر فوق مربوط به رسانه بهار نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم