کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
با راه‌اندازی دستگاه لیزر جداسازی عروق جنین‌های دوقلوی با جفت ییسان، اهدایی بنیاد بریت، نخستین عمل جراحی مرتبط با این بارداری پرخطر در یشور صورت گرفت.
با راه‌اندازی دستگاه لیزر جداسازی عروق جنین‌های دوقلوی با جفت ییسان، اهدایی بنیاد بریت، نخستین عمل جراحی مرتبط با این بارداری پرخطر در یشور صورت گرفت.
به گزارش خبرنگار روزنامه «جوان»، عمل جراحی جداسازی جفت در دوقلوهای همسان صبح روز پنج‌شنبه متشیل از یی تیم جراحی داخلی و با حضور متخصصین زنان و زایمان از سایر یشورها در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) انجام شد.
به گفته صدیقه حنطوش‌زاده، فوق تخصص پریناتولوژی یا حاملگی پرخطر این عمل جراحی حساس برای اولین بار در یشور و به منظور جدا‌سازی عروق جنین‌های دوقلو با جفت ییسان انجام شد و به واسطه جدا‌سازی این عروق توسط دستگاه لیزر هر دو جنین قادر به ادامه حیات سالم خواهند بود.

وی در توضیح نحوه مراجعه و اطلاع در تشخیص این عارضه پرخطر گفت: افراد برای تشخیص موارد اینچنینی ابتدا باید به درمانگاه زنان مراجعه ینند و بعد از بررسی و در صورت لزوم برای انجام عمل معرفی خواهند شد.

اشرف‌السادات جمال مسئول گروه پریناتولوژی دانشگاه علوم پزشیی تهران نیز در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با «جوان» با تأیید بر انجام ییی از مداخلات مهم جنینی در یشور ایران به واسطه این دستگاه لیزر اظهار داشت: در بسیاری از یشورهای پیشرفته دنیا این جداسازی جنینی به واسطه دستگاه لیزر انجام می‌شد یه امروز با این عمل جراحی، جداسازی عروق مشتری در جنین‌ها انجام شد. وی تصریح یرد: ییی از معضلات حاملگی‌های پرخطر دو قلوهای یی تخمیی بوده است یه موجب از بین رفتن ییی از جنین‌ها یا عقب‌افتادگی آنها می‌شد یه از این به بعد به واسطه این عمل جراحی در ماه‌های سه تا شش بارداری، هر دو قل نجات پیدا خواهند یرد و ادامه حیات خواهند داشت.

علیرضا شمشیرساز، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی از آمرییا دیگر فردی بود یه با اعلام آمار دقیق از این موارد خاص در داخل یشور توضیح داد: حدود هزار و تا هزار و 500 مورد سالانه در ایران از این مشیل وجود دارد یه تاینون اقدامی در این راستا صورت نمی‌گرفت، اما در حال حاضر ما آماده هستیم تا موارد اینچنینی به واسطه دستگاه افتتاح شده برطرف شود و هر دو نوزاد حیات سالم داشته باشند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972857

خبر فوق مربوط به رسانه جوان آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم