خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
ترامپ قدرت خروج از برجام را ندارد/ رییس جمهوری آمریکا شناختی از منشور سازمان ملل متحد ندارد/ ترامپ تاریخ ایران را تحریف و اقدام سپاه پاسداران را کتمان کرد کارشناس روابط بین الملل گفت: ترامپ قدرت خروج از برجام را ندارد زیرا اروپا در کنار برجام و به حمایت از آن ایستاده است.

«مهدی مطهرنیا» کارشناس روابط بین الملل در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا درباره ادعاهای ضد ایرانی «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا گفت: اولین مشخصه سخنرانی ترامپ این بود که هیچ حرف تازه ای را مطرح نکرد.

او اضافه کرد: ترامپ در این سخنرانی با استفاده از واژه «خلیج عرب» به جای «خلیج فارس» نشان داد که با تاریخ و تمدن ایران مشکل دارد و تاریخ ایران را تحریف کرد.

مطهرنیا اظهار کرد: رییس جمهوری آمریکا از کمک ایران به سوریه، لبنان و عراق انتقاد کرد و با این سخنان نشان داد از منشور سازمان ملل متحد هیچ اطلاعی ندارد و سیاستمدار خوب و قابلی نیست.

او تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابل داعش ایستاده و ترامپ این اقدام بزرگ سپاه را کتمان و تحریف کرد.

این کارشناس روابط بین الملل گفت: ما هیچ وقت دنبال سلاح هسته ای نبودیم و این تهمت است. همچنین صحبت های ضد ایرانی رییس جمهوری آمریکا نشان داد که نفوذ اسراییل بر روی او زیاد است.

او در پایان تاکید کرد: به نظر می رسد ترامپ قدرت خروج از برجام را ندارد زیرا اروپا در کنار برجام و به حمایت از آن ایستاده است. سخنرانی رییس جمهوری آمریکا بیشتر جنبه تهدید داشت و نشان داد توانایی لازم در حوزه سیاست خارجی را ندارد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972811

خبر فوق مربوط به رسانه خبرگزاری برنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم