خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
چند کودک داعشی اهل چچن که پس از آزادسازی شهر موصل در یک مهدکودک پیدا شدند به کشورشان بازگردانده شدند.به گزارش ایران خبر، پنج کودک که والدین داعشی شان آنها را با خود به عراق برده بودند، روز جمعه با یک فروند هواپیما به گروزنی پایتخت چچن بازگردانده شدند.
به گزارش «انتخاب»؛ یک نماینده پارلمان، نایب رئیس شورای فدراسیون روسیه و نماینده رئیس جمهور چچن در این پرواز، کودکان مذکور را همراهی می کردند.
رمضان قدیروف رییس جمهور چچن پیشتر از موفقیت تلاش ها برای بازگرداندن این پنج کودک خبر داده بود.
موضوع کودکان داعشی به آخرین مرحله آزادسازی موصل بازمی گردد که رسانه های عراقی از یافته شدن چند کودک روس در یک مهد کودک خبر دادند و از آنها به عنوان کوچکترین قربانیان داعش یاد کردند.
مقامات روسیه، تلاش گسترده ای را برای بازگرداندن این کودکان به کشور و خانواده هایشان به کار گرفتند. همچنین، رییس جمهور چچن در این راستا، ویدئویی از کودکان مذکور را بر روی صفحه اش در شبکه اینستاگرام منتشر کرد.
سرانجام، تلاش های مذکور، در ۱۰ آگوست جاری به نتیجه رسید و اولین کودک از این افراد به روسیه بازگشت.
گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق از فرزندان و حتی کودکان اعضای خود برای انجام عملیات تروریستی و انتحاری، جنگ و اعدام مردم و شهروندان خارجی استفاده می کرد و اردوگاه های ویژه آموزش در این زمینه دارد.
براساس اطلاعات انتشار یافته، حدود ۲۰۰۰ روسی در صفوف داعش در عراق و سوریه حضور داشته اند که بسیاری از آنان کشته شده اند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972759

خبر فوق مربوط به رسانه ایران خبر می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم