خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
بمناسبت بزرگداشت هفته بهداشت روان، تعدای از ائمه جماعت جمعه شهرهای مختلف کشور اهمیت بهداشت روان را بیشتر از بهداشت جسم برشمردند.
تاکید ائمه جماعت بر اهمیت بهداشت روان
به گزارش میگنا حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته ابرکوه به مناسبت های هفته پیش رو از جمله روز جهانی غذا و آغاز هفته بهداشت روانی و روز ملّی پاراالمپیک اشاره کرد.
وی اظهار کرد: در خصوص اهمیت پیوند اولیا و مربیان برای کسی جای تردید و ابهام نیست که این پیوند چنانچه عملی باشد نتیجه اش موفقیّت های همه جانبه تحصیلی و آموزشی و پرورشی دانش آموزان است .
حسینی تاکید کرد: مربیان در مدارس تلاش خود را دارند اما بدون حمایت اولیاء کار پرورش و آموزش ناقص می ماند، باید اولیاء نشان دهند که دلسوزانه حامی فرزندان خود در خانه و مدرسه هستند .


آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی مناسبت های هفته را روز جهانی استاندارد، روز جهانی نابینایان، غذا، هفته بهداشت روانی، پیوند اولیا و مربیان، تربیت بدنی و ... عنوان کرد.
-
-
-
همچنین حجت الاسلام و المسلمین حیدری امام جمعه شهرستان سیریک با تبریک روز جهانی غذا و هفته بهداشت روان اضافه کرد: از نظر اسلام غذا و خوراک انسان دو ویژگی باید داشته باشند هم حلال باشد و هم پاکیزه ، غذای سالم نه تنها در جسم انسان، بلکه در روح و روان انسان نیز تأثیر گذار است و اهمیت بهداشت روان بیشتر از بهداشت جسم است برخی حاضرند برای جسم خویش خرج کنند ولی به بهداشت روان خویش اهمیتی نمی دهند از دیدگاه قرآن، راه علاج مشکلات روانی انسان، یاد و ذکر خداست .

-
حجت الاسلام عیسی برادری امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه تکاب برادری با اشاره هفته بهداشت روان؛ مسئله بهداشت روانی جامعه نیز مهم است چون جامعه ما امروز پیش از هر زمان دیگری نیازمند بهداشت روانی است تا از لحاظ روحی بتوانند با آرامش و آسایش زندگی کنند.
وی افزود: بنابراین همچنان که بحث جسم برای انسان ها مهم است، روان نیز مهم بوده و شاید مشکلات عدیده اجتماعی سبب شود که مردم به لحاظ روانی دچار اختلالات شوند که امید است، هم مردم و هم مسئولان به این امر مهم توجه داشته باشند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972743

خبر فوق مربوط به رسانه میگنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم