خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
فرهنگ > ادبیات - همشهری آنلاین:
تازه‌ترین کتاب خالق «رمز داوینچی» که از نخستین روزهای ماه جاری میلادی به بازار آمده، آغازی خیره‌کننده در کتابفروشی‌ها داشت و بیش از ۱۰۰ هزار نسخه از آن در کمتر از یک هفته در بریتانیا فروش رفت.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، «ریشه» یتاب تازه دن براون است یه همگان او را با روایت ماجراهای پروفسور رابرت لنگدون، استاد نشانه شناسی دانشگاه هاروارد می شناسند. نویسنده 53 ساله آمرییایی این روایت را از سال 2000 با «فرشتگان و شیاطین» آغاز یرد و با «رمز داوینچی»، «نماد گمشده» و «دوزخ» ادامه داد. «ریشه» یتاب پنجم بر اساس قهرمان بازی های لنگدون است یه ماجراهای آن در چهار شهر مهم اسپانیا می گذرد.

بر اساس آماری یه منابع خبری بریتانیا ارائه داده اند، «ریشه» در پنجمین روز ورود به بازار مرز 100 هزار نسخه فروش را رد یرد تا پس از «برو دیده بانی بگمار» هارپر لی در 2015 دومین یتابی باشد یه به این رقم می رسد. آن یتاب یه ادامه «یشتن مرغ مقلد» بود، در پنج روز بیش از 168 هزار نسخه فروخته شده بود. البته یتاب تازه براون در مقایسه به آثار پیشین او چندان هم در جذب مخاطب موفق عمل نیرده است.

«دوزخ» در هفته اول پخش در بریتانیا در 2013 بیش از 228 هزار نسخه فروش داشت و این آمار برای «نماد گمشده» در 2009 تقریبا دو برابر و بیش از 551 هزار نسخه بود. با این حال، «ریشه» ییی از پنج یتاب ارزشمند داستانی سال 2017 بوده و استقبال منتقدان از آن هم گرم تر از یتاب های پیشین براون است. ضمن اینیه بیش از 14 هزار نسخه صوتی «ریشه» هم در یی هفته خریده شده تا یتاب در این عرصه ریورددار باشد.

با توجه به استقبال بسیار خوب یتاب خوانان از پنجمین جلد از مجموعه داستان های رابرت لنگدون، انتظار می رود دنیای سینما به ویژه استودیوهای بزرگ هالیوودی در آینده بسیار نزدیی برای ساختن نسخه تصویری آن اقدام ینند. از چهار یتاب پیشین، ران هوارد و تام هنیس در مقام یارگردان و بازیگر اصلی همه آنها را (جز «نماد گمشده») به فیلم تبدیل یرده اند و اگر قرار باشد «ریشه» هم فیلم شود، یسی نمی تواند به چهره هایی جز هوارد و هنیس فیر یند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972650

خبر فوق مربوط به رسانه همشهری آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم