خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
 سپاه پاسداران را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار نمی‌دهیم وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد رئیس جمهور این کشور نتیجه گیری کرده است که معافیت تحریم‌های ایران در چارچوب برجام متناسب با منافع آمریکا نیست. به گزارش افکارنیوز،

رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا – امروز (جمعه) اعلام کرد دونالد ترامپ، این کشور نتیجه گیری کرده است که معافیت تحریم های در چارچوب برجام متناسب با منافع آمریکا نیست.

تیلرسون اعلام کرد ترامپ تصمیم گرفته است پایبندی ایران به توافقنامه هسته ای را تأیید نکند. اعلام کرد ترامپ از کنگره نمی خواهد که تحریم ها علیه ایران را دوباره اعمال کند.

وی افزود ترامپ از کنگره درخواست خواهد کرد با ملزم کردن ایران به موافقت با دسترسی بیشتر به سایت های هسته ای خود و حذف «بند غروب» در موافقتنامه هسته ای (که رفع تدریجی محدودیت های اعمال شده بر ایران را درپی دارد)، سیاست آمریکا را در قبال ایران سخت کند.

وی گفت اعلام ترامپ درخصوص تایید نکردن موافقتنامه هسته ای ایران به معنی خروج آمریکا از برجام نیست. ما ممکن است نتوانیم موافقتنامه ایران را ترمیم کنیم.

تیلرسون تاکید کرد با طرف ایرانی درباره امکان دستیابی به یک توافقنامه جدید که برنامه موشک های بالستیک ایران را نیز شامل شود گفتگو کردم. آمریکا معتقد است موافقتنامه هسته ای نباید تشریح کننده سیاست کلی ما در قبال ایران باشد.

وی افزود ترامپ تحریم های هدفمند علیه ایران را به زودی اعلام می کند. او رویکردی رویارویی تر را در قبال ایران ترسیم خواهد کرد و به وزارت خزانه داری آمریکا مجوز خواهد داد تحریم هایی را علیه اسلامی ایران اعمال کند.

رکس تیلرسون وزیر گفت رئیس جمهور این کشور روز جمعه تحریم های بیشتری را علیه سپاه پاسداران اعلام اما از اعلام سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی خودداری خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا افزود: ما به این نتیجه رسیده ایم که قرار دادن یک ارتش کامل (سپاه پاسداران) در فهرست سازمان های تروریستی خطرها و خاصی را درپی خواهد داشت.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972646

خبر فوق مربوط به رسانه افکارنيوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم