خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
عقب‌نشینی پیشمرگه از خطوط دفاعی کرکوک خبرگزاری رویترز اعلام کرد که نیروهای پیشمرگه منطقه کردستان عراق، برای اجتناب از درگیری‌ها، به پشت خطوط دفاعی خود عقب نشینی می‌کنند. به گزارش افکارنیوز،

نیروهای پیشمرگه از خطوط دفاعی خود در استان کرکوک می کنند.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی گزارش داد، این عقب نشینی نیروهای پیشمرگه با هدف جلوگیری از درگیری با نیروهای مرکزی صورت می گیرد.

خبرگزای صبح امروز جمعه از آغاز عملیات نیروهای عراقی در جنوب شهر کرکوک خبر داد که عراق این خبر را تکذیب کرد.

برخی منابع عراقی امروز مدعی شدند که حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق به نیروهای پلیس فدرال این کشور 48 ساعت مهلت داده تا بعد از آن وارد شهر کرکوک شوند.

قرار است پلیس فدرال به منظور کنترل اوضاع امنیتی کرکوک و جلوگیری از درگیری ها در این شهر بعد از دو روز وارد این شهر شود.

در همین راستا، شیخ جعفر مصطفی، فرمانده یگان 70 پیشمرگه در کنفرانس خبری خود در کرکوک مدعی شد که از طرف نیروهای الحشد الشعبی، پیامی مبنی بر تخلیه مقرهای نیروهای پیشمرگه در جنوب کرکوک دریافت کرده است.

همزمان با انتشار اخبار ضد و نقیض از آمادگی نیروهای عراقی برای ورود به کرکوک، نیروهای بیشتری از پیشمرگه به این شهر منتقل شده اند.

برخی منابع کرد نیز اعلام کردند که شمار زیادی از عناصر تروریستی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) از منطقه قندیل به کرکوک منتقل شده اند.

نیچروان بارزانی، نخست وزیر منطقه کردستان نیز امروز در اظهاراتی گفت که اربیل آماده است از خود در کرکوک دفاع کند.

شهر کرکوک جز مناطق مورد مناقشه بین بغداد و اربیل بوده و از سال 2003 به اشغال نیروهای پیشمرگه درآمده است.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972641

خبر فوق مربوط به رسانه افکارنيوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم