کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
  • لاریجانی: راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است، تاکید کرد: آمریکا به دنبال فروش تسلیحات خود است و تداوم بحران در خاورمیانه را زمینه‌ای برای تجاری‌سازی امنیت خود می‌داند.

به گزارش پارس تودی؛ «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی روز جمعه در دهمین نشست عمومی سازمان پیمان امنیت جمعی در سنت پترزبورگ روسیه گفت: کارنامه آمریکا در منطقه خاورمیانه و تلاش های این کشور برای بی ثباتی و بحران آفرینی در دیگر مناطق جهان نشان می دهد که باید درباره حضور آمریکا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) در مناطق پیرامونی خود حساس بود.

لاریجانی، تروریسم و افراط گراییِ خشونت آمیز را تهدید ویرانگر جهانی توصیف کرد و افزود: کشته و زخمی شدن هزاران انسان بیگناه و آوارگی میلیون ها نفر در کشورهایی مانند سوریه، عراق، یمن، افغانستان و لیبی از جمله پیامدهای شوم این پدیده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران تصریح کرد: ایدئولوژی تکفیری ـ وهابی به عنوان یک جریان منحرف ، کماکان مشوق اصلی جریانات تروریستی در نقاط مختلف جهان است.

لاریجانی اظهار کرد: با تلاش مشترک ایران، روسیه و برخی کشورهای منطقه، داعش و گروه های وابسته به شدت تضعیف شده اند اما عده ای که نفع خود را در تداوم تنش در منطقه خاورمیانه جستجو می کنند، به دنبال شکل دادن به بحران های جدید در منطقه از جمله در قالب جدایی طلبی هستند.118/112

بیشتر بخوانید:

لاریجانی: خروج آمریکا از برجام، مُهر پایان بر برجام خواهد بود+ویدئو

لاریجانی در سن پترزبورگ: ایران در تارعنکبوت آمریکایی ها قرار نمی گیرد

لاریجانی وارد «سن پترزبورگ» روسیه شد

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972588

خبر فوق مربوط به رسانه پارس تودی می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم