خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
ترامپ از برجام عقب‌نشینی نمی‌کند ولی آن را مغایر منافع ملی آمریکا می‌داند

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که رئیس‌جمهوری این کشور از توافق هسته‌ای با ایران خارج نخواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که قرار است «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تا دقایقی دیگر درباره تصمیم خود در قبال برجام سخنرانی کند، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا گفت که ترامپ از برجام عقب نشینی نخواهد کرد.

وی در این باره تصریح کرد: «ترامپ از توافق هسته ای با ایران خارج نخواهد شد ولی اعلام خواهد کرد که برجام همسو با منافع ملی آمریکا نیست».

پیش از این نیز برخی مقام های آمریکایی اعلام کرده بودند که رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی امروز خود، توافقنامه برجام را مطابق با منافع امنیت ملی آمریکا معرفی نمی کند و می گوید که تهران با انجام آزمایش های موشکی بالستیک و دخالت در مناقشات منطقه ای، «روح» این توافقنامه را نقض می کند.

با این حال به گفته این مقام های آمریکایی، که نام شان فاش نشده، ترامپ درباره اعمال دوباره تحریم ها علیه ایران و موضوع نقض فنی توافقنامه برجام از سوی ایران و نیز خروج واشنگتن از این توافق، صحبتی مطرح نخواهد کرد.

در عوض، آن طور که آنها گفته اند رئیس جمهوری آمریکا از کنگره خواهد خواست با تصویب قوانین جدید، الزامات سخت گیرانه تری را برای تهران به منظور ادامه وضعیت رفع تحریم، در نظر بگیرند.

شماری از مقام های آمریکایی و اروپایی هشدار داده اند اعلام عدم پایبندی ایران به برجام توسط دونالد ترامپ، باعث خواهد شد آمریکا در این خصوص در عرصه بین المللی در انزوا قرار گیرد.

این در حالی است که دونالد ترامپ از توافق هسته ای با ایران به عنوان یکی از «بدترین توافق ها» یاد کرده که «مایه شرمساری» آمریکا است.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972571

خبر فوق مربوط به رسانه ایلنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم