خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
زندگی > سلامت - همشهری آنلاین:
تخت مراقبت‌های ویژه کودکان در ایران کم است و این وضعیت باعث مراجعه زیاد مردم به مرکز طبی کودکان شده است.

دبیر علمی همایش مراقبت های ویژه کودکان گفت: به بیش از ۸۰۰ تا هزار تخت مراقبت های ویژه کودکان در ایران نیاز داریم و این در حالی است یه نزدیک به ۷ هزار تخت مراقبت های ویژه در ایران وجود دارد که از این تعداد فقط ۳۰۰ تخت مربوط به مراقبت ویژه کودکان است.

مسعود محمد پور، افزود: وقتی تعداد تخت کم باشد، به همین میزان خدماتی که ما می توانیم به بیماران ارائه دهیم کمتر می شود که نتیجه آن مراجعات گسترده بیماران از سراسر کشور به مرکز طبی کودکان در تهران است.

دبیر علمی همایش مراقبت های ویژه کودکان، به برگزاری همایش مراقبت های ویژه کودکان، همزمان با بیست و نهمین همایش بیماری های کودکان، اشاره یرد و گفت: هدف از مراقبت ویژه برای بیماری است که در داخل بیمارستان بستری است و جدا از مراقبت های معمولی که در بخش های بستری ارائه می شود نیاز به خدمات ویژه دارد و این خدمات، شامل حمایت های تنفسی، حمایت های همودینامیک، فشارخون، نبض و تنفس بیمار و وضعیت مایعات درون عروق بیمار می شود. هر بیماری که به مراقبت های ما در بخش پاسخ ندهد نیازمند خدمات پیشرفته تری است که در حیطه مراقبت های ویژه قرار می گیرد.

مسئول بخش مراقبت ویژه گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مسلم است تأثیرگذاری بیماری ها روی کودکان نسبت به بالغان متفاوت است و گاهی منجر به بیماری شدیدتر می شود، شاید به خاطر وزن کمتر بچه ها یا عروق کمتر و مقاومت کمتر در مقابل بعضی بیماری ها است که یودیان چه از نظر پزشکی و چه از نظر پرستاری نیاز به تجهیزات پیشرفته و اقدامات مراقبتی بیشتری دارند و بنابراین بیماران در بخش ICU بستری می شوند تا در کنار پزشک معالج، خدمات بیشتری به آنها ارایه شود.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972540

خبر فوق مربوط به رسانه همشهری آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم