خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
کارگاه  قرآنی

به همت مرکز فرهنگی قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه آموزشی و پژوهشی «قرآن و سلامت» در ساختمان مرکز فرهنگی قرآن و عترت برگزار شد.

به گزارش مفدا، به همت مرکز فرهنگی قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه آموزشی و پژوهشی «قرآن و سلامت» در ساختمان مرکز فرهنگی قرآن و عترت برگزار شد.

با تلاش مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش و مرکز فرهنگی قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران کارگاه آموزشی و پژوهشی «قرآن و سلامت» از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۱:۴۵ روز دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ با حضور رابطین و فعالان فرهنگی مراکز تابعه دانشگاه برگزار شد.
دکتر محمد بیستونی، مدرس این کارگاه یک‌روزه در ابتدای سخنان خود، بر ضرورت عمق بخشیدن به دانش و آموزه‌های قرآنی در میان دانشگاهیان به‌ویژه عرصه درمان تأکید کرد و گفت: باید اهتمام ویژه‌ای به راه‌اندازی نهضت قرآن‌پژوهی داشته باشیم.
وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در باب ضرورت پژوهش و نگاه قرآن کریم به این حوزه به بیان نکاتی پرداخت.
دکتر بیستونی سپس به معرفی کتاب «قرآن بشیر» پرداخت و گفت: در تدوین این اثر که بیش از پنج سال زمان صرف آن شده است، از تفسیر نمونه بهره گرفته‌شده و با حذف موارد غیر مرتبط برای مخاطبین (به‌ویژه دانشگاهیان)، با ارائه تفسیر یک‌صفحه‌ای در روبروی هر صفحه از آیات قرآن، سعی کرده‌ام که موارد موردنیاز دانش‌پژوهان را به آنان عرضه کنم.
بررسی آیات مرتبط با حوزه سلامت، ارائه مناسب‌ترین رویکردهای تحقیقی و تبیین روش‌شناسی پژوهش‌های میان‌رشته‌ای حوزه «قرآن و سلامت» از مباحثی است که در این کارگاه مطرح می‌شود.
توضیح اینکه این کارگاه با حضور ۵۰ تن از رابطین و فعالان فرهنگی مراکز تابعه دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران، در سالن آموزش مرکز فرهنگی قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری واقع در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972538

خبر فوق مربوط به رسانه مفدا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم