خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
بی ام و سری ۵ GT خودروی موفقی نبود و به همین خاطر بی ام و تصمیم به توقف تولید آن گرفت. با این وجود کلاس این خودرو خالی نماند و بی ام و به سرعت دست به کار شد و جایگزین این خودرو را با نام سری ۶ گرن توریسمو معرفی کرد. حال مدل ۲۰۱۸ این خودرو آماده ی عرضع در بازار جهانی است و در ادامه نگاهی کوتاه به این خودرو خواهیم داشت که فعلا کد 640i xDrive آن آماده ی عرضه در بازار است.
در خصوص طراحی این خودرو باید گفت با این که همچنان با یک خودروی خاص و غیر عادی روبرو هستیم اما طراحی ان در مقایسه با مدل پیشین یعنی سری ۵ گرن توریسمو بسیار بهتر و چشم نوازتر است هرچند ممکن است همچنان بسیاری از خریداران خرید مدل سری ۵ را به این مدل ترجیح دهند.
اما بی ام و برای ترغیب خریداران به خرید این مدل، سری ۶ گرن توریسمو را به پکیج M نیز مجهز کرده است که خودرویی که تصاویر ان نیز در گالری تصاویر موجود است نیز از همین پکیج بهره مند است.
بی ام و 640i GT به یک موتور شش سیلندر خطی به حجم ۳ لیتر مجهز است که می تواند به یاری دو عدد توربوشارژر و سیستم تزریق مستقیم سوخت ۳۳۵ اسب بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتن متر گشتاور را تولید کرده و با استفاده از یک گیربکس ۸ دنده ی اتوماتیک روانه ی هر چهارچرخ خودرو کند.

سری ۶ گرن توریسمو

سری ۶ گرن توریسمو

در بازار اروپا اما این خودرو با کد 640d عرضه خواهد شد که آن نیز به موتوری ۶ سیلندر و ۳ لیتری اما از نوع دیزلی مجهز است که می تواند ۳۱۵ اسب بخار قدرت و ۶۸۰ نیوتن متر گشتاور را تولید کند.
مدل دیگری نیز وارد بازار خواهد شد که دارای کد 630i است و به موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو مجهز است. این مدل دارای ۲۴۵ اسب بخار اسب بخار و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد. یک مدل دیزلی دیگر نیز با کد 630d موجود است که فاقد سیستم چهارچرخ محرک بوده و به موتور شش سیلندر توربو دیزل مجهز است. این مدل دارای ۲۶۱ اسب بخار قدرت و ۶۲۰ نیوتن متر گشتاور است.
بی ام و یکی از مهم ترین بازارهای سری ۶ گرن توریسمو را کشور چین عنوان کرده است جایی که مدل قبلی گرن توریسمو نیز عملکرد موفقی را از خود بر جای گذاشته بود.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972494

خبر فوق مربوط به رسانه خودرو بانک می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم