خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، حجت الاسلام محمد رضا نصوری استاد حوزه علمیه قم امروز(21 مهر) در چهارمین همایش کشوری 313 یارموعود که در محل در تالار وحدت شهر کرمانشاه برگزار شد، به تشریح آسیب های مهدویت در جامعه پرداخت.

وی ابراز کرد: انسان ها در راستای آسیب های مهدودیت سه دسته خواهند بود، دسته اول افرادی هستند که به امام عصر(عج) معرفت داشته اما انتظارات امام را پاسخ نمی دهند و دسته دوم از غیر مسلمانان بوده که با امام و منجی آخرالزمان مقابله می کنند.

به گفته عضو پژوهشکده مهدودیت قم، دسته دیگر افرادی هستند که امام عصر(عج) را می شناسند، اما با ایشان معامله کرده و در زمان سختی و مشکلات به امام روی می آورند و عده ای نیز عاشقانه با امام رابطه داشته و وجودشان سراسر عشق به امام است.

حجت الاسلام نصوری، بر رضایت داشتن امام عصر(عج) از زندگی تأکید و تصریح کرد: وظیفه اصلی شیعیان تزکیه نفس و آمادگی فضای جامعه برای دیدار امام مهدی(عج)است.

این استاد حوزه علمیه قم، با بیان اینکه برخی آسیب های مهدودیت به آسیب درون دینی و تعدادی به آسیب برون دینی تبدیل می شوند، افزود: برخی از بدعت ها براساس خرافات و باورهای غلط است.

وی عنوان کرد: بر اساس نگاه درون دینی دیدگاه ها نسبت به ظهورامام زمان(عج) معطوف به علائم و نشانه ها شده و این در حالی است که تطبیق دادن علائم درست نیست.

عضو پژوهشکده مهدودیت قم، تطبیق دادن علائم ونشانه های ظهور را موجب انحراف دانست و گفت: ازدیگر آسیب های جدی ترویج فرهنگ مهدویت ملاقات گرایی با امام زمان(عج) است که برخی ها با دروغ گویی سخن از دستورات مستقیم امام عصر(عج) از طریق می گویند.

پایان پیام/477
ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972461

خبر فوق مربوط به رسانه شبستان می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم