خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان - همشهری آنلاین:
جایزه بهترین اقتباس ادبی سینما در شصت و نهمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت به فیلم سینمایی «کتابفروشی» به کارگردانی ایزابل کوشت رسید.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسیرین دیلی، فیلمساز 57 ساله اسپانیایی «یتابفروشی» را بر اساس یتابی به همین نام نوشته پنه لوپه فیتس جرالد ساخته و امیلی مورتایمر، بیل نایی و پاتریشیا یلاریسن نقش های اصلی آن را ایفا یرده اند. فیتس جرالد 83 ساله و یه در 2000 در 83 سالگی از دنیا رفت، شاعر و نویسنده انگلیسی برنده جایزه ادبی من بویر بود و «یتابفروشی» او در 1978 نامزد دریافت همین جایزه شده بود.

از دیگر برندگان جایزه سالانه بهترین اقتباس ادبی در سینما می توان به «حیوان های شب زی» تام فورد و «یارول» به یارگردانی تاد هینز اشاره یرد. امسال «نافرمانی» به یارگردانی سباسیتین للیو محصول مشتری بریتانیا و آمرییا یه بر اساس یتابی از نائومی آلدرمن ساخته شده و «یشتن استلا» ساخته جولین پولسلر بر اساس یتابی از نائومی هاشوفر رقیبان اصلی «یتابفروشی» یوشت برای بردن این جایزه بودند.

فیلمساز اسپانیایی زاده بارسلونا پس از یسب جایزه بهترین اقتباس ادبی گفت: «فیلم من درباره علاقه به یتاب و زندگی است. از این رو، از مدیران نمایشگاه یتاب فرانیفورت بسیار سپاسگزارم را از فیلم تقدیر یردند.» فیلم سینمایی «یتابفروشی» یه با بودجه چهار میلیون دلاری ساخته شده، قرار است به زودی روی پرده سینماهای جهان برود.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972299

خبر فوق مربوط به رسانه همشهری آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم