خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
چرا انتظار برای امضای IPCهای جدید طولانی شد؟

برنامه هایی برای افزایش ضریب بازیافت
در دومین روز از کنرگه نفت و نیرو، موضوع افزایش ضریب بازیافت از میادین نفت مورد توجه قرار گرفت. موضوعی که زنگنه بارها بر آن تاکید کرده و یکی از مهمترین اولویتها در جذب سرمایه گذاری و فناوری خارجی را افزایش ضریب بازیافت بیان کرده است. این درحالیست که آمارها درباره ضریب بازیافت میادین نفتی در ایران چندان امیدوارکننده نیست. نکونیوز در گزارشی به بررسی این موضوع پرداخته که در لینک ذیل می توانید بخوانید:
رویای افزایش ضریب بازیافت

۴ کشور، خریدار ۶۳ درصد از نفت ایران
صادرات نفت خام ایران در ماه گذشته میلادی به بالاترین میزان از ماه فوریه تاکنون رسید. ایران ۲.۲۸ میلیون بشکه نفت خام در این ماه صادر کرده است که بخش اعظم آن به ۴ کشور آسیایی چین، هند، ژاپن و کره جنوبی صادر شده است. میزان تولید نفت ایران هم اندکی افزایش یافته است. گزارش نکونیوز درباره صادرات نفت ایران را همراه با اینفوگرافی اختصاصی در لینک ذیل ببینید:
نفت ایران و مشتریان آسیایی اش

انتصاب حاشیه ساز، رسما اعلام شد
نخستین انتصاب حاشیه ساز زنگنه در سطح معاونان وزیر، سرانجام پس از نزدیک به سه هفته گمانه زنی و طرح نظرات متفاوت در این زمینه، سرانجام روز چهارشنبه در قالب سه خبر جداگانه اعلام شد. ابتدا در بعدازظهر روز چهارشنبه اعلام شد که عباس کاظمی مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران استعفا داده و وزیر نفت ضمن موافقت با جدایی کاظمی از شرکت پالایش و پخش طی حکمی عباس کاظمی را به عنوان مشاور خود منصوب کرده است. ساعتی بعد اعلام شد بیژن زنگنه، علیرضا صادق آبادی را برای مدت سه سال به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران منصوب کرده است. ساعاتی بعد، خبرگزاری شانا، انتخاب صادق آبادی به عنوان مدیرعامل پالایش و پخش را رسما اعلام کرد.
صادق آبادی دانشجوی دکترای مدیریت عالی کسب و کار، فوق لیسانس و لیسانس مهندسی مکانیک است. وی از سال ۹۳ تاکنون مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت زیرساخت فراگیر پالایشی سیراف بوده است. همچنین از دیگر سمت های او در گذشته می توان به نایب رئیس هیئت مدیره پتروشیمی مرجان، عضو اصلی هیئت مدیره سازمان منطقه ویژه اقتصاد انرژی پارس، مدیریت پروژه های پایین دستی شرکت انرژی دانا، عضویت در هیئت مدیره موسسه مطالعات بین المللی نفت و مدیرعاملی شرکت توان نیروی آراد اشاره کرد. صادق آبادی و ختلان دو گزینه قطعی زنگنه برای مدیریت بر شرکتهای پالایش و پخش و پتروشیمی بودند که هنوز حکم ختلان ابلاغ نشده است. به نظر می رسد حواشی فراوانی که انتخاب این دو فرد به دلیل فقدان تجربه کافی در مسوولیتهای مربوطه، ایجاد کرده بود در تاخیر در ابلاغ حکم آنها بی تاثیر نبوده باشد. وزیر نفت معتقد به جوانگرایی است اما منتقدان او معتقدند جوانگرایی را می توان به شیوه ای موثرتر از طریق نیروهای توانمند موجود در بدنه شرکتهای زیرمجموعه هم انجام داد. در افتتاحیه کنگره نفت و نیرو، ختلان که همانند صادق آبادی، زمانی دانشجوی زنگنه بوده، در کنار زنگنه در ردیف اول نشسته بود تا زنگنه نشان دهد در تصمیم خود جدی است و احتمالا حکم او را هم به عنوان مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ابلاغ خواهد کرد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972251

خبر فوق مربوط به رسانه نکو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم