خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری شبستان، آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ظهر امروز در پیش خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به سالروز تاسیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: در قرآن کریم و روایات ائمه معصومین(ع) موضوع وحدت بین جوامع اسلامی و مومنین یک نشانه رحمت الهی و محبت خدای متعال به همه ی مومنان است.

وی ادامه داد: در آیه شریفه « وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا وَاذیُروا نِعمَتَ اللَّهِ عَلَییُم إِذ یُنتُم أَعداءً فَأَلَّفَ بَینَ قُلوبِیُم فَأَصبَحتُم بِنِعمَتِهِ إِخوانًا » آمده است" شما انسان ها پراکنده بودید و این خداوند متعال بود که با نعمت خود همه را یکدل کرد و یکدست شدید، در این آیه نعمت الهی همان پایمبر اکرم(ص) است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب یادآور شد: در بسیاری از روایات نعمت امامت و نعمت پیامبر اکرم(ص) تفسیر شده است، چنانچه این نعمت بر مومنان نازل شود قوم مومنین یکدست و یکدل خواهند شد، در مقابل این یکدلی ستیز و تفرقه وجود دارد که هرگاه این ستیز در بین مومنین بیافتد نشانه عذاب الهی خواهد بود.

آیت الله اراکی تاکید کرد: پیامبر اکرم(ص) در روایتی می فرمایند " ستارگان امان اهل زمین از گم شدن و نابودی در دریاها است و آنها را از نابودی در امان قرار می دهند "، در این روایت منظور از امان از اختلاف اهل بیت(ع) هستند که تضمین کننده وحدت امت است.

وی با اشاره به موضوع اربعین و فرارسیدن تظاهرات میلیونی عزاداران حسینی افزود: در این مراسم میلیون ها عزادار در یک رویداد بی سابقه بشری در مسیر کربلا قرار می گیرند، در این مراسم در حدود سی میلیون نفر حضور پیدا می کنند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذهب اسلامی ابراز داشت: اهل بیت(ع) بنیان اتحاد جامعه اسلامی می باشند، همه کسانی که در این مسیر حرکت می کنند یک دست و یک جهت هستند و این به نوعی معجزه پیامبر اکرم(ص) است، درواقع اربعین تفسیر این موضوع است که اهل بیت(ع) امان مومنین از اختلاف بوده و منشاء رحمت هستند.

آیت الله اراکی در پایان گفت: امید است مسلمانان همه گرد امام حسین(ع) جمع شوند، ما می توانیم با وحدت کلمه و اتفاق نظری که با اهل بیت(ع) وجود دارد حول محور قرآن، پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) یک دل باشیم و از این رو رحمت خدا نازل خواهد شد./816/

پایان پیام/523
ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972157

خبر فوق مربوط به رسانه شبستان می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم