خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
دولت بهار: آمارهای تجات خارجی کشور تا شهریور ماه سال جاری نشان می‌دهد، نصف صادرات غیر نفتی کشور تنها به دو قلم کالای پتروشیمی و میعانات گازی اختصاص دارد.

به گزارش دولت بهار به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ بررسی جزییات آمارهای تجارت خارجی کشور نشان می دهد، در 6 ماهه نخست سال جاری بیش از 51 درصد صادرات غیر نفتی کشور به دو کالای میعانات گازی و محصولات پتروشیمی اختصاص داشته است.

بر این اساس در مدت مورد اشاره 14 میلیون تن محصولات پتروشیمی به ارزش 7 میلیارد دلار از کشور صادر شده است که 34 درصد کل صادرات غیر نفتی کشور در مدت مورد اشاره را تشکیل می دهد. از سوی دیگر تا شهریور ماه سال جاری حدود 9 میلیون تن میعانات گازی از مبادی رسمی کشور صادر شده که ارزش دلاری آن 3.5 میلیارد دلار می باشد. به این ترتیب از این دو کالا مجموعا 10 میلیارد دلار صادرات محقق شده که نیمی از 20 میلیارد دلار صادرات کشور در 6 ماهه نخست سال جاری را تشکیل می دهد.

گفتنی است، در مدت مشابه سال قبل صادرات پتروشیمی 6.9 میلیارد دلار بوده و به این ترتیب صادرات این محصول با رشد 1.3 درصدی مواجه شده است. این در حالی است که صادرات میعانات گازی کشور با افت 5.1 درصدی همراه شده است. به این ترتیب با افت 5 درصدی صادرات سایر کالاها نیز، صادرات غیر نفتی کل کشور کاهش 3.2 درصدی را تجربه کرد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/972065

خبر فوق مربوط به رسانه دولت بهار می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم