خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
اظهارنظر یک تهیه‌کننده درباره مصوبات فراخوان فجر سی و ششم سید جمال ساداتیان به بررسی برخی از مصوبات فراخوان فجر سی‌وششم از جمله تعداد فیلم‌های حاضر در این رقابت‌ پرداخت. به گزارش افکارنیوز،

سید جمال ساداتیان تهیه کننده سینما درباره حضور 22 فیلم در برنامه برگزاری سی و ششمین فجر گفت: به نظر من این تعداد فیلم از بین حدود 70 یا 80 فیلم تولیدی در طول سال که متقاضی حضور در این رویداد هستند، منطقی باشد.

وی افزود: اگر تولیدی فیلم های سینمایی در طول یک سال، 200 یا 300 اثر باشد باید در و فراخوان جشنواره تجدیدنظر بشود و تصمیمات جدیدی بگیرند.

ساداتیان ادامه داد: حضور 22 فیلم در به نظرم اتفاق خوبی است و اگر 15 یا 16 فیلم هم به رقابت بپردازند به نتایج مثبتی خواهیم رسید. در مجموع، کار داوری و نحوه در این جشنواره دشوارتر شده است و این موضوع به ارتقاء سطح کیفی فیلم ها کمک می کند.

این تهیه کننده درباره ادغام بخش فیلم اولی ها و فیلم چندمی ها در جشنواره فیلم فجر تصریح کرد: در چند سال اخیر و از روی انصاف باید بگوییم که برخی فیلم اولی ها گوی رقابت را از باسابقه ترها ربودند و بعضی از آنها با ادغام موافقند. اما برخی از فیلم اولی ها معتقدند که بخش مربوط به آنها جدا برگزار شود. این دو مقوله باعث به وجود آمدن حواشی، اعتراضات و واکنش های منفی و مثبت می شود که به دنبال آن هم سر دوراهی قرار می گیرد که چطور پیش برود. با این تفاسیر و به نظر من می توان فضای آزادی فراهم کرد تا فیلم اولی هایی که تمایل به ادغام دارند بدین شکل پیش بروند و آنهایی که می خواهند در بخشی جدا به رقابت بپردازند در بخش نگاه نو، ارزیابی شوند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/971889

خبر فوق مربوط به رسانه افکارنيوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم