کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
اگر نتوانیم اقتصاد روستا را اصلاح و شرایط اشتغال را ایجاد کنیم، روستاها بیشتر از شرایط فعلی خالی از سکنه شده و نارضایتی روستائیان بیشتر می‌شود.به گزارش بلاغ، سمیه محمودی روز گذشته در همایشی که به مناسبت روز ملی روستا در شهرضا برگزار شد با بیان اینکه وقتی احساسی عمل کنیم به نتیجه ای نمی رسیم، اظهار داشت: باید برای آبادی روستاها برنامه و طرح های خوبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هر چقدر خدمات به روستائیان دادیم روستاها بیشتر خالی از سکنه شد، افزود: مباحث اقتصادی بحثی مهم در روستاها است، اگر نتوانیم اقتصاد روستا را اصلاح کنیم و شرایط اشتغال را ایجاد کنیم، روستاها بیشتر از شرایط فعلی خالی از سکنه شده و نارضایتی روستائیان بیشتر می شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: شوراها وظیفه دارند برای اقتصاد روستا تلاش کنند، اگر اقتصاد روستا حرکت کند، مشکل جمعیتی ما در روستا برطرف می شود.

محمودی با بیان اینکه در مجلس بودجه ای برای اشتغال روستائیان در نظر گرفته شده است، مطرح کرد: هر جا اسمی از روستا آورده می شود به دنبال آن از عشایر هم نام برده می شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس با اشاره به اینکه مجلس 1.5 میلیارد دلار برای روستائیان و عشایر تصویب کرده است که دولت باید این بودجه را ابلاغ کند، بیان داشت: در حالی که شرایط روستاهای ما در حال حاضر برای تفریح آخر هفته است، ما موج جمعیتی بازگشت به روستاها را پیش بینی می کنیم.

وی با بیان اینکه شرایط کشور، استان و شهرستان در بحث آب بحرانی است، اذعان کرد: ما انتقال آب را برای شهرستان پیگیری می کنیم اما انتقال آب برای کشاورزی در برنامه ششم توسعه ممنوع است.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/971820

خبر فوق مربوط به رسانه بلاغ می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم