کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
قدردانی رئیس جمعیت هلال احمر از همکاری صمیمانه بنگلادش در تسریع روند ارسال محموله ها
خبرگزاری آریا - رئیس جمعیت هلال احمر با قدردانی از همکاری صمیمانه جمعیت هلال احمر بنگلادش، تصریح کرد: با توجه به همکاری جمعیت هلال احمر بنگلادش، کمک‌های بشردوستانه برای پناهجویان میانماری سریع‌تر و بهتر در اختیار پناهندگان قرار گرفته است.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از جمعیت هلال احمر ایران، دکتر علی اصغر پیوندی؛ رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با همتای بنگلادشی خود، گفت: بسیار خرسندم اولین سفر برون مرزی ام به کشور دوست و برادر بنگلادش بوده است.
دکتر پیوندی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری و اهداف جمعیت هلال احمر، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران، براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و اهداف عالیه جمعیت هلال احمر وظیفه خود می داند به همه ملل، به خصوص مسلمانان کمک کند.
وی با قدردانی از همکاری صمیمانه جمعیت هلال احمر بنگلادش، تصریح کرد: با توجه به همکاری جمعیت هلال احمر بنگلادش، کمک های بشردوستانه برای پناهجویان میانماری سریع تر و بهتر در اختیار پناهندگان قرار گرفته است.
*زمینه مساعتی برای ارسال کمک های بشردوستانه فراهم است
رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه تاکید کرد: با توجه به رابطه نزدیک و بسیار خوب جمعیت های ملی ایران و بنگلادش و سوابق همکاری های مشترک؛ زمینه مساعدی برای ارسال راحت تر، مطمئن تر و سریع تر محموله کمک های بشردوستانه فراهم است.
وی ضمن ابراز تاسف و تاثر از وضعیت پناهندگان مسلمان میانماری ادامه داد: در بازدیدی که از منطقه صفر مرزی داشتیم، صحنه های ناراحت کننده ای را مشاهده کردم که جای تاسف و تاثر دارد.
*کمک های بشردوستانه بیشتری برای پناهجویان ارسال می شود
دکتر پیوندی درباره ارسال کمک های بشردوستانه از سوی هلال احمر ایران، گفت: یکصد تن لوازم ضروری از قبیل چادر، زیرانداز و مواد غذایی، اقلام دارویی و... ارسال شده و امیدواریم بتوانیم کمک های بیشتری را برای پناهجویان ارسال کنیم.
وی افزود: با توجه به نیاز به مراکز درمانی در نقطه صفر مرزی، آمادگی برپایی بیمارستان های صحرایی و کمپ های درمانی برای ارائه خدمات مناسب به پناهجویان مسلمان میانماری وجود دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هلال احمر ایران معین دولت در امداد و نجات است، عنوان کرد: جمعیت هلال احمر ایران قریب به صد سال قدمت دارد و با توجه به حوادث زیادی که داشتیم هلال احمر ایران بسیار بزرگ، فعال و قوی در عرصه ملی و بین المللی است.
* فعالیت های بین المللی ایران در زمینه بهداشت و درمان در 14 کشور آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت های گسترده هلال احمر ایران اظهارداشت: در بخش پاسخگویی به سوانح، بهداشت درمان و توانبخشی، امداد و نجات، آموزش، جوانان و تولید اقلام امدادی همچون چادر، پتو و بسته کمک های اولیه، تولید دارو و تجهیزات پزشکی توانسته ایم فعالیت های خوب و چشمگیری را انجام دهیم.
وی با بیان اقدامات بین المللی جمعیت هلال احمر ایران، تاکید کرد: علاوه بر فعالیت های داخلی، فعالیت های بین المللی ایران در زمینه بهداشت و درمان در 14 کشور آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی در حال انجام است.
دکتر پیوندی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع داوطلبان هلال احمر بنگلادش، بیان کرد: جمعیت هلال احمر ایران دارای دو میلیون داوطلب است و براساس تعامل موثر و نزدیک با مردم فعالیت می کند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/971817

خبر فوق مربوط به رسانه خبرگزاری آریا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم