خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش ایرنا، مرتضی طاهریان پنجشنبه شب در آیین اختتامیه سومین سوگواره ملی شعر آئینی امام سجاد (ع) در یاسوج اظهار داشت: شبکه مساجد امام سجاد (ع) در کشور و توسط ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تشکیل شده است.
وی افزود: بر اساس این شبکه مساجدی که در کشور به نام امام سجاد (ع) مزین است برنامه‌هایی در طول سال از جمله در زمینه شناساندن هر چه بیشتر ابعاد شخصیتی امام سجاد (ع) و معرفی صحیفه سجادیه اجرا می‌کنند.
معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور بیان کرد: طرح «نذر» امام سجاد (ع) با هدف رسیدگی به امور نیازمندان و طرح «مِهر» امام سجاد (ع) نیز به منظور خدمت رسانی به مردم مناطق محروم در حال انجام هستند.
طاهریان عنوان کرد: هفتمین کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) 24 مهر سال جاری در شهر بندرعباس برگزار می‌شود و افزون بر یک هزار مقاله از سراسر کشور نیز به دبیرخانه آن رسیده است.
وی ابراز داشت: هم اینک صدها حافظ صحیفه سجادیه امام سجاد (ع) در کنار حافظ قرآن کریم و نهج‌البلاغه در کشور تربیت شده است.
طاهریان گفت: کهگیلویه و بویراحمد چند سالی است که میزبان ویژه برنامه‌هایی با موضوع امام سجاد (ع) است که از جمله آن‌ها می‌توان به کتابت صحیفه سجادیه و برگزاری سه دوره سوگواره ملی شعر آئینی اشاره کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: مهم‌ترین اهداف برگزاری این سوگواره ملی در استان شامل شناسایی استعداد شاعران شعر آئینی، آشنایی با سیره ائمه اطهار (ع) و شناساندن جایگاه والای امام سجاد (ع) در عرصه‌های مختلف است.
رضا دهبانی پور اظهار داشت: توسل و تمسک به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) منجر به خودسازی انسان‌ها و رساندن آنان به کمال معنوی می‌شود.
وی با اشاره به گسترش روزافزون تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان علیه کشور و ملت ایران، افزود: یکی از روش‌های مهم مقابله با آن آشنایی هر چه بیشتر با ابعاد شخصیتی ائمه اطهار (ع) و بکارگیری فرامین راهگشای آنان در زندگی است.
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد نیز با تسلیت 25 محرم سالروز شهادت امام سجاد (ع)، گفت: آن حضرت در واقعه کربلا نقش بسزایی برای روشنگری مردم داشت.
حجت الاسلام رضا قاسمی اظهار داشت: باید جایگاه ارزنده امام سجاد (ع) بیش از پیش تبیین شود و برگزاری سوگواره ملی شعر آئینی نیز یکی از راهکارهای تحقق چنین امر مهمی است.
وی افزود: 211 اثر از 108 شاعر آقا و خانم از سراسر کشور به دبیرخانه سومین سوگواره ملی شعر آئینی امام سجاد (ع) در کهگیلویه و بویراحمد ارسال شد.
حجت الاسلام قاسمی بیان کرد: پس از 2 مرحله بازبینی و داوری این آثار هفت مورد برتر شناخته شد که علاوه بر تجلیل از صاحبان آنها به کنگره بین المللی امام سجاد (ع) در شهر بندرعباس نیز اعزام می‌شوند.
2 روایت در مورد سالروز شهادت امام سجاد (ع) وجود دارد که شامل 12 و 25 محرم است.
مداحی و نوحه سرایی به مناسبت سالروز شهادت امام چهارم شیعیان در این آیین اجرا شد.
پنج شاعر برتر این سوگواره ملی به نام‌های سیده نرگس میرفیضی و حسین عباس پور از قم، فاطمه فاضلی از فارس، حسن پاکزاد از زنجان و رسول صناعی از کهگیلویه و بویراحمد با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده مورد تجلیل قرار گرفتند.
2 شاعر برتر دیگر این سوگواره ملی به نام‌های علی سلیمانی از تهران و علیرضا کاشانی از گیلان نیز به دلیل غایب بودن تجلیل نشدند.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
7535/6110

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/n/971811

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم