کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
بدن آقایان 15.5 لیوان،‌خانم‌ها 11.5 لیوان در طول روز آب نیاز دارد خیلی از ما به اندازه کافی آب نمی‌نوشیم هر چند شاید بدانیم که میزان آب بدن انسان برای نجات و ادامه حیات بستگی به میزان رطوبت و آب دریافتی دارد. شاید به همین دلیل است که آب را گاهی اکسیر زندگی می‌نامند.

به گزارش جی پلاس، آب 60 درصد بدن را تشکیل می دهد و هر ارگان، سلول و بافتی در بدن بسته به میزان آبی که دارد کاکرد خود را به شکل مناسب یا نامناسب انجام می دهد. نوشیدن آب کافی دمای بدن را نرمال نگه می دارد و کمک می کند تا باکتری های از طریق ادرار دفع شوند. همچنین کمک می کند تا مواد مغذی به سلول ها منتقل شوند.

با این حال هر روز بخشی از آب بدن به دلیل تنفس، عرق کردن و ادرار از دست می رود. در همین راستا بسیار مهم است که آب کافی دوباره جایگزین شود.

بارها شنیده ایم که باید روزانه 8 لیوان آب بنوشیم و این توصیه به یک عرف تبدیل شده حال اینکه اساس آن بر پایه اطلاعات جامع علمی نیست و پزشکان می گویند میزان آب مورد نیاز در بدن آفراد مختلف، متفاوت است.

بر همین اساس پزشکان می گویند میزان آب مورد نیاز هر فرد بر اساس فاکتورهایی همچون جنسیت، مقدار فعالیت، سن، وزن و زمانیکه بیرون از خانه می گذارند متغیر است.

بر اساس اطلاعات آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی امریکا، میزان آب مناسب برای بیشتر آقایان 15.5 لیوان یا معادل 3.7 لیتر تعریف می شود در حالیکه این رقم به طور کلی برای خانم ها به 11.5 لیوان یا معادل 2.7 لیتر کاهش پیدا می کند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/971763

خبر فوق مربوط به رسانه جماران می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم