کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: ترامپ اعتبار آمریکا در پایبندی به توافق‌های جهانی را زیر سؤال می‌برد/ اروپا از او پیروی نمی‌کند

سیاستمدار برجسته آلمانی ضمن هشدار درباره اقدامات نسنجیده رئیس‌جمهور آمریکا درباره توافق هسته‌ای با ایران گفت که وی با این اقدام اعتبار واشنگتن به توافق‌های جهانی را زیر سؤال می‌برد، اروپا دنباله‌رو وی نخواهد بود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نوربرت روتگن» سیاستمدار آلمانی از حزب دموکرات‌مسیحی به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در زمینه اتخاذ تصمیمی فاجعه‌بار درباره توافق هسته‌ای با ایران هشدار داد.

روتگن که هم حزبی «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و رئیس شورای امور خارجی پارلمان آلمان است در این مورد به شبکه خبری ZDF گفت که چنین اقدامی می‌تواند ایران را به این سمت سوق دهد تا بمب اتمی بسازد.

ولی افزود: « از لحاظ روابط فراآتلانتیک و روابط با کره شمالی، خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران پیامد منفی دارد. ترامپ اعتبار جهانی آمریکا در زمینه پایبندی به توافق‌های جهانی را زیر سوال می‌برد و اروپایی‌ها در این زمینه از وی پیروی نمی‌کنند.»

ترامپ قرار است امشب آنچه «راهبرد کلان در قبال ایران» خوانده شده است را اعلام کند.

مقامات آمریکایی به رسانه‌ها گفته‌اند همانطور که از پیش هم انتظار می‌رفت، ترامپ در این سخنرانی اعلام می‌کند که توافق هسته‌ای با ایران در راستای منافع ایالات متحده نیست.

انتهای‌پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

لینک کوتاه: betanews.ir/n/971749

خبر فوق مربوط به رسانه فارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم