خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
گردش مالی ۶۰۰۰ میلیاردی لیزینگ‌های خودرو

گردش مالی ۶۰۰۰ میلیاردی لیزینگ‌های خودرو

عصر خودرو- در حالی حجم زیادی از عملیات شرکت‌های لیزینگ رسمی و دارای مجوز در بازار به واگذاری خودرو اختصاص دارد که این شرکت‌ها حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان در سال گردش مالی دارند.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، در حال حاضر حدود 33 شرکت لیزینگ در کشور مجوز قانونی دارند که در بخش هایی شامل کالاهای بادوام، خودرو و ماشین آلات و همچنین اقلام سنگین فعالیت می کنند. با این حال عمده تسهیلات به دلیل وجود تقاضا لیزینگی روانه حوزه خودرو می شوند.

بر اساس آخرین آمار دریافتی از وضعیت مالی شرکت های لیزینگ خودرو آنها در سال گذشته حدود 6000 میلیارد تومان گردش مالی داشته اند.

این در حالی است که آمار عملکرد صنعت لیزینگ نشان می دهد که شرکت های فعال در سال 1395 حدود 4000 میلیارد تومان تسهیلات خرید کالا به مشتریان واگذار کرده اند که 72 درصد آن در بخش خودروهای سواری، 11 در صد در خودروهای کار و 10 درصد در بخش ماشین آلات و تجهیزات مصرف شده است و در مقابل سهم سایر بخش ها از جمله کالاهای بادوام و غیرمنقول و تجهیزات درمانی در مجموع هفت درصد بوده که نشان دهنده سهم پایین لیزینگ تخصصی تجهیزات در این صنعت و در مقابل سهم بالای خودروهای سواری است.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/971717

خبر فوق مربوط به رسانه عصر خودرو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم