کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری شبستان از یاسوج، آئین اختتامیه سومین سوگواره ملی شعر سجده های سجاد (علیه السلام) شب گذشته ( 20 مهر ) با حضور نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، معاون فرهنگی و اجتماعی استانداری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، شاعران منتخب این سوگواره کشوری و مدیران کانون های فرهنگی شهرستان بویراحمد در یاسوج برگزار شد.

مرتضی طاهریان، معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی مساجد کشور در این آئین، گفت: چند سالی است که استان کهگیلویه و بویراحمد این افتخار را دارد در ایام شهادت امام سجاد (علیه السلام) ویژه برنامه هایی برای بزرگداشت مقام شامخ آن حضرت و استفاده از ظرفیت های هنری هنرمندان در راستای آشنایی بیش از پیش با شخصیت امام سجاد (علیه السلام) برگزار می کند.

وی با بیان اینکه گرامی داشت این امام همام در سال نخست با کتابت صحیفه سجادیه از طرف استان صورت گرفت، اظهار داشت: در سه سال اخیر نیز سوگواره ملی شعر امام سجاد (علیه السلام) برگزار و اشعار ارزشمندی از طرف شاعران کشوری به دبیرخانه این سوگواره ارسال شد.

طاهریان یادآور شد: در این ایام به نام امام سجاد (علیه السلام) نه تنها در استان کهگیلویه و بویراحمد بلکه در همه مناطق مختلف کشور و حتی خارج از کشور شاهد برگزاری ویژه برنامه های مختلفی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر اینها در سطح کشور نیز برنامه هایی با محوریت کانون های فرهنگی و هنری مساجد در حال برگزاری بوده و شاخص ترین آنها که قبل از ماه محرم صورت گرفت، تشکیل شبکه مساجد امام سجاد (علیه السلام) بود.

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی مساجد کشور عنوان کرد: با شبکه سازی مساجد با نام امام سجاد (علیه السلام) شرایطی فراهم شد که در طول سال مساجد با نام این امام بزرگوار برنامه های مختلفی به ویژه با موضوع صحیفه سجادیه داشته باشند.

وی اضافه کرد: رسیدگی به نیازمندان و مستمندان با نام امام سجاد (علیه السلام) از دیگر برنامه هایی بوده که در همه مناطق کشور در حال انجام است.

طاهریان ادامه داد: طرح نذر و مهر امام سجاد (علیه السلام) در مناطق جنوبی کشور نیز اجرا شده و در قالب این طرح، در حال خدمات رسانی به محرومان هستند.

این مسئول فرهنگی و هنری کشور تاکید کرد: بعد از گذشت هفت دوره از برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد (علیه السلام) بالغ بر یک هزار مقاله به دبیرخانه این کنگره در استان هرمزگان ارسال شد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این فعالیت ها، صدها حافظ در کنار حافظان قرآن و نهج البلاغه در زمینه حفظ صحیفه سجادیه نیز فعالیت دارند.

طاهریان همه این فعالیت ها را به لطف الهی و برکت نام مبارک امام سجاد (علیه السلام) دانست و اذعان کرد: تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و تلاش می شود در سال های آینده بتوان فعالیت های بیشتری در راستای سیره ائمه اطهار (علیهم السلام) انجام داد.

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی مساجد کشور ضمن تقدیر از تلاش شاعران و همچنین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استا، گفت: نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از حامیان حرکت فرهنگی در مساجد هستند که جای تشکر و سپاس گزاری دارد.

پایان پیام/82
ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/n/971696

خبر فوق مربوط به رسانه شبستان می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم