خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
گردش مالی ۶۰۰۰ میلیاردی لیزینگ‌های خودرو چکیده: در حالی حجم زیادی از عملیات شرکت‌های لیزینگ رسمی و دارای مجوز در بازار به واگذاری خودرو اختصاص دارد که این شرکت‌ها حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان در سال گردش مالی دارند.

در حال حاضر حدود ۳۳ شرکت لیزینگ در کشور مجوز قانونی دارند که در بخش هایی شامل کالاهای بادوام، خودرو و ماشین آلات و همچنین اقلام سنگین فعالیت می کنند. با این حال عمده تسهیلات به دلیل وجود تقاضا لیزینگی روانه حوزه خودرو می شوند.

بر اساس آخرین آمار دریافتی از وضعیت مالی شرکت های لیزینگ خودرو آنها در سال گذشته حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان گردش مالی داشته اند.

این در حالی است که آمار عملکرد صنعت لیزینگ نشان می دهد که شرکت های فعال در سال ۱۳۹۵ حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات خرید کالا به مشتریان واگذار کرده اند که ۷۲ درصد آن در بخش خودروهای سواری، ۱۱ در صد در خودروهای کار و ۱۰ درصد در بخش ماشین آلات و تجهیزات مصرف شده است و در مقابل سهم سایر بخش ها از جمله کالاهای بادوام و غیرمنقول و تجهیزات درمانی در مجموع هفت درصد بوده که نشان دهنده سهم پایین لیزینگ تخصصی تجهیزات در این صنعت و در مقابل سهم بالای خودروهای سواری است.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/971676

خبر فوق مربوط به رسانه ارانیکو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم