خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
  •  خزاعی: افزایش اعتماد جهانیان به ایران /تصمیم ترامپ تاثیری بر اجلاس بانک جهانی ندارد
رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی اقتصادی ایران گفت: اعتماد کشورها به ایران افزایش یافته است و آنها متوجه شده اند که برای جذب منافع اقتصادی خود باید مستقل از غرب فکر کنند.

به گزارش پارس تودی، «محمد خزاعی» رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی اقتصادی ایران شامگاه پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا، درباره تصمیم احتمالی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای خروج از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و تاثیر آن بر نشست سالانه بانک جهانی اظهار کرد: تصمیم ترامپ تاثیری بر نشست بانک جهانی ندارد.

خزاعی افزود: توافقنامه های مالی ایران با بانک های بزرگ آسیا و اروپا در ماه های گذشته نشان دهنده این است که کشورها متوجه شده اند باید در قبال تحولات سیاسی غرب، عکس العمل خود را داشته باشند و مستقل از غرب فکر کنند.

رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی اقتصادی ایران همچنین درباره برنامه ها و اهداف هیات ایرانی حاضر در نشست سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول تصریح کرد: در این سفر سه روزه «مسعود کرباسیان» وزیر امور اقتصاد و دارایی ایران با حدود 10 وزیر اقتصاد کشورهای مختلف دیدار و گفت گو خواهد کرد.

خزاعی، ارزیابی سطوح همکاری ایران با کشورها، بانک جهانی و موسسات توسعه ای را هدف دیدارهایی دانست که در چند روز آینده در حاشیه اجلاس بانک جهانی و صندوق بین المللی پول برگزار خواهد شد.

نشست سالانه بانک جهانی از 12 تا 15 اکتبر در واشنگتن برگزار می شود.118

بیشتر بخوانید:

خزاعی از حل موضوع بازگشت تحریم ها خبر داد

لینک کوتاه: betanews.ir/n/971505

خبر فوق مربوط به رسانه پارس تودی می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم