کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

سلطان محمدی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا افزود: موسیقی، بازیگری، نورپردازی، تصویر، رنگ و غیره در ارتقا کیفیت یک فیلم سینمایی اهمیت بسیار دارند و مخاطب را برای تماشا جلب می کند و اثری که به جشنواره ای به عنوان نماینده ایران معرفی می شود، باید دارای این ویژگی ها باشد.
وی با بیان اینکه مسوولان سینمایی باید ذائقه اعضا و داوران جشنواره های خارجی را نیز در نظر بگیرند، اظهار کرد: در فیلم های ایرانی موضوعات خاصی بیان می شود که در مواقعی در نقطه تقابل نگرش مسولان جشنواره های جهانی قرار دارد، به همین خاطر فیلم معرفی شده به چنین رویدادهایی باید دارای داستانی ایرانی به زبان بین المللی باشد.
این منتقد و نویسنده سینما همچنین در مورد شانس موفقیت فیلم های ایرانی در اسکار تصریح کرد: فیلم ایرانی که جایزه بین المللی بیشتری را کسب کرده باشد، شانس موفقیت آنها در اسکار نیز بیشتر است.
سلطان محمدی با تاکید بر اینکه فیلم معرفی شده به اسکار نماینده فرهنگ ایرانی است، افزود: اثر معرفی شده، تصویر و شمایلی واقعی از ایران نزد جهانیان به نمایش درمی آورد، به همین خاطر انتخاب نامزد نهایی فیلم ایرانی به اسکار باید عادلانه و بر اساس رعایت تمامی جوانب باشد.
این منتقد سینمایی خاطرنشان کرد: فیلمی که به عنوان نماینده سینمای ایران برای اسکار انتخاب می‌شود، بطور قطع باید در شان نمایندگی ایران از نظر حیثیت مضمونی، محتوا و فرم و ساختار و از لحاظ فنی در مراتب بالایی باشد.
فیلم سینمایی «نفس» به کارگردانی «نرگس آبیار» به عنوان نماینده سینمای ایران در نودمین دوره مراسم اهدای جایزه فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی(اسکار) معرفی شده است.
نودمین دوره مراسم اهدای جایزه فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی(اسکار) اسکار 13 اسفند سال امسال - ۴ مارس ۲۰۱۸ - برگزار خواهد شد.
فراهنگ ** 9022 ** خبرنگار: رقیه نوری * انتشار:خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/n/971487

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم