کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
نماینده صهیونیست: ایران می‌خواهد غرب را فریب دهد قانوگذار پارلمان رژیم صهیونیستی در یادداشتی مملو از اتهام علیه ایران، خواستار تقویت توافق هسته‌ای شده است. به گزارش افکارنیوز،

«یعیر لاپید» قانونگذار کنست رژیم اسرائیل در مطلبی که در نشریه «آتلانتیک» منتشر شده، مدعی شد که ایران حسن نیت ندارد.

وی با اشاره به مقاله وزیر خارجه ایران در نشریه «آتلانتیک» مدعی شد «محمد جواد ظریف» با این روش قصد دارد را به یک قدرت اتمی در منطقه مبدل سازد، به نحوی که غرب باور کند اتفافی رخ نخواهد داد.

وی در توجیه سخنان خود مدعی شد که ایران به خاطر اجتناب از کشته شدن غیر نظامیان دقت اصابت موشک های خود را افزایش نداده و این کشور علی رغم ادعای ظریف، دموکرات نیست.

لاپید با دفاع از همجنسبازان نوشته است که نوع برخورد ایران با این افراد یکی از دلایل دموکرات نبودن ایران است.

وی با تکرار حمایت های تسلیحاتی ایران از حزب الله و حوثی های یمن، جهاد اسلامی نوشته است: ایران حسن نیت ندارد و مقاصد صلح آمیز از خود نشان نداده زیرا اگر چنین مواردی را می خواست نیروهای سپاه را برای کمک به «بشار اسد» به این کشور نمی فرستاد.

وی نوشت: ظریف فردی حرفه ای است و روش ایران نیز چنین است. آن ها گاهی به زبان انگلیسی و گاهی به زبان فارسی حرفی می زنند و سرانجام نیز کاری متفاوت انجام می دهند. من با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل موافق نیستم اما در توصیف او از «حسن روحانی» ایران که وی را «گرگی در لباس میش» نامیده بود، موافقم.

لاپید ادامه داد: متاسفانه توافق امضا شده با ایران در تابستان سال 2015 این اعتقاد را تقویت کرد. به دنبال امضای این توافق، آن ها برنامه های موشکی بالستیک خود را به میزان قابل توجهی گسترش داده و شروع به حضور نظامی دائمی در کردند و صادرات سلاح های پیشرفته به را افزایش دادند. آن ها همه کاری را در محیطی بسیار راحت تر از قبل انجام می دهند زیرا برجام آن ها را قادر ساخته توافق های گسترده اقتصادی را با چینی ها، روس ها و اروپایی ها منعقد کنند.

وی در خاتمه با دفاع از ادعای ترامپ مبنی بر این که ایران روح توافق را نقض می کند نوشته است: اگر نتیجه این توافق منتهی به تهدید متحدان آمریکا به ویژه و اسرائیل گردد، لغو یا دست کم تقویت چشمگیر آن باید روشی درست باشد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/971473

خبر فوق مربوط به رسانه افکارنيوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم