کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
کاخ سفید: ترامپ فردا درخصوص برجام اعلام موضع می کند ...

رسانه های آمریکایی خبر دادند که رئیس جمهور این کشور روز جمعه تصمیم خود درباره توافق هسته ای با ایران را اعلام خواهد کرد.

سی بی اس آمریکا به نقل از منابعی در کنگره این کشور اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه تصمیم خود را درباره توافق هسته ای ایران اعلام می کند.

همچنین سی ان بی سی گزارش داد انتظار می رود دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه عدم تایید توافق هسته ای ایران را اعلام کند اما وی احتمالا این توافق را به طور کامل کنار نمی گذارد.

تصمیم ترامپ درباره توافق هسته ای ایران احتمالا روز جمعه اعلام می شود و کارشناسان می گویند آنچه کاملا به وضوح مشهود است، این است که دولت این توافق را تایید نمی کند و ترامپ احتمالا توجه خود را به جلب حمایت اروپا برای اصلاح این توافق معطوف می سازد.

"خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید گزارش داد که رئیس جمهوری آمریکا فردا (جمعه) ساعت 12:45 به وقت محلی (20:15 به وقت تهران) در خصوص ایران و برجام اعلام موضع خواهد کرد."

پیش از این رسانه ها احتمال داده بودند که این سخنرانی امروز (پنجشنبه) برگزار شود. رئیس جمهوری آمریکا مطابق با قانون مصوب کنگره این کشور وظیفه دارد تا 15 اکتبر (23 مهر) در خصوص پایبندی ایران به توافق هسته ای اعلام نظر کند.

وی که در جریان رقابت های انتخاباتی بارها وعده پاره کردن برجام را داده بود، تاکنون دوبار ناچار به تایید پایبندی تهران به این توافق شده است. رسانه های آمریکایی گمانه زنی می کنند که وی در سخنرانی پیش رو، با اعلام عدم پایبندی ایران به توافق هسته ای، توپ را به زمین کنگره بیاندازد تا قانونگذاران آمریکایی در خصوص ماندن یا نماندن آمریکا در برجام تصمیم گیری کنند.

در عین حال زمزمه هایی هم از احتمال قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست آمریکا از گروه های تروریستی به گوش می رسد که واکنش قاطع مقام های کشورمان را به دنبال داشته است.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/971432

خبر فوق مربوط به رسانه ایران جیب می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم