خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
  • لاوروف: همه باید همانند ایران به برجام پایبند باشند
وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران کاملا به برنامه جامع اقدام مشترک «برجام» پایبند بوده است.

«سرگئی لاوروف» پنجشنبه شب در آستانه سخنرانی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا درباره برجام، در گفت وگویی تلفنی با «رکس تیلرسون» وزیر امورخارجه این کشور خاطر نشان کرد، همه طرف ها باید همانند ایران به این توافق بین المللی پاییبند باشند.

کاخ سفید پنجشنبه شب اعلام کرد، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور، روز جمعه در خصوص برجام اعلام موضع خواهد کرد.

دولت آمریکا به موجب قوانین داخلی این کشور بایستی هر 90 روز یک بار گزارشی درباره پایبندی ایران به تعهداتش در برجام تقدیم کنگره این کشور کند. ترامپ برای ارائه این گزارش تا 15 اکتبر فرصت دارد.

رسانه غربی اعلام کردند ترامپ احتمالا در این گزارش پایبندی ایران به برجام را تائید نخواهد کرد.

اگر ترامپ اعلام کند، ایران به برجام پایبند نبوده است، کنگره 60 روز فرصت خواهد داشت تا درباره اعمال مجدد تحریم هایی که اجرای آنها به موجب برجام متوقف شده است تصمیم گیری کند. در صورتی که کنگره به بازگشت تحریم ها رأی دهد، آمریکا از برجام خارج خواهد شد.

«ترامپ» همواره برنامه جامع اقدام مشترک «برجام» را توافقی وحشتناک خوانده و خواستار برهم زدن آن است؛ تصمیمی که با انتقاد گسترده جامعه بین الملل از جمله طرف های دیگر برجام (بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) و حتی بسیاری از مقامات آمریکایی روبرو شده است.117

لینک کوتاه: betanews.ir/n/971408

خبر فوق مربوط به رسانه پارس تودی می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم