خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
  • جان کری: ترامپ درباره برجام دروغ می‌گوید / خروج از برجام به انزوای آمریکا می انجامد
وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با لحنی تند از تصمیم احتمالی رئیس‌جمهور این کشور درخصوص توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، انتقاد کرد.

به گزارش پارس تودی، «جان کری» پنجشنبه شب در آستانه سخنرانی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا درباره برجام، تاکید کرد: ترامپ در خصوص این توافق بین المللی به مردم آمریکا دروغ می گوید.

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا افزود، خروج واشنگتن از برجام خطرناک، غیرمسئولانه و به انزوای آمریکا منجر خواهد شد.

«سارا هاکبی سندرز» Sarah Huckabee Sanders سخنگوی کاخ سفید پنجشنبه شب اعلام کرد، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور، ساعت 12:45 امروز (جمعه) به وقت محلی (20:15 به وقت تهران) در خصوص برجام اعلام موضع خواهد کرد.

دولت آمریکا به موجب قوانین داخلی این کشور بایستی هر 90 روز یک بار گزارشی درباره پایبندی ایران به تعهداتش در برجام تقدیم کنگره این کشور کند. ترامپ برای ارائه این گزارش تا 15 اکتبر فرصت دارد.

رسانه غربی اعلام کردند ترامپ احتمالا در این گزارش پایبندی ایران به برجام را تائید نخواهد کرد.

اگر ترامپ اعلام کند، ایران به برجام پایبند نبوده است، کنگره 60 روز فرصت خواهد داشت تا درباره اعمال مجدد تحریم هایی که اجرای آنها به موجب برجام متوقف شده است تصمیم گیری کند. در صورتی که کنگره به بازگشت تحریم ها رأی دهد، آمریکا از برجام خارج خواهد شد.

«ترامپ» همواره برنامه جامع اقدام مشترک «برجام» را توافقی وحشتناک خوانده و خواستار برهم زدن آن است؛ تصمیمی که با انتقاد گسترده جامعه بین الملل از جمله طرف های دیگر برجام (بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) و حتی بسیاری از مقامات آمریکایی روبرو شده است.117

لینک کوتاه: betanews.ir/n/971325

خبر فوق مربوط به رسانه پارس تودی می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم