کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

رئیس جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به آمریکا سفر کرده است...

به گزارش بولتن نیوز، دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا، نشست با مدیران مسئول رسانه ها در آمریکا، دیدار با سیاستمداران و مسئولین اندیشکده های آمریکایی، رهبران اسلامی آمریکا، ایرانیان مقیم در این کشور و دیدارهای دوجانبه با برخی سران کشورهای حاضر در هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل از برنامه های اعلام شده سفر چهار روزه حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به نیویورک است.
رئیس جمهوری را در این سفر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه همراهی می کنند.
مجمع عمومی سازمان ملل از 19 سپتامبر(28 شهریور) آغاز و تا 25 سپتامبر(سوم مهر) ادامه خواهد داشت. سران کشورها یا نمایندگان آن ها بر اساس برنامه اعلام شده در این مجمع سخنرانی خواهند کرد.
پیش بینی شده است حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی ساعت 11 صبح به وقت محلی در صحن مجمع عمومی سخنرانی کنند.
به گفته غلامعلی خوشرو نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل؛ موضوع حضور فعال ایران در جامعه بین المللی و توقعات مردم ایران از سازمان ملل ، توجه به دیپلماسی به جای هرنوع اعمال فشار و زور از طریق تحریم، توجه به موضوعات منطقه ای همچون تروریسم، افراطی گری و خشونت و نقش ایران در مهار کردن این خشونت ها و مقابله با این تهدیدات از موضوعات سخنرانی رئیس جمهوری در این دور از مجمع عمومی سازمان ملل خواهد بود.
همچنین همکاری ایران در حوزه های بین المللی به خصوص در حوزه های اقتصادی و پیشبرد دیپلماسی اقتصادی برای سازندگی و پیشرفت کشور، بخش دیگری از این سخنرانی خواهد بود.
وی افزود: رئیس جمهوری به مساله برجام هم اشاره خواهد کرد و اینکه ایران تا کنون بر تعهدات خود پایبند بوده است و از همه طرف ها هم می خواهد که به تعهدات خود پایبند باشند. این که جمهوری اسلامی هرگونه بدعهدی را متناسب با شرایط پاسخ خواهد داد و جامعه بین المللی را نسبت به عواقب بدعهدی ها هوشیار می کند.

--------------------------------------------------------------------------

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی


لینک کوتاه: betanews.ir/n/930180

خبر فوق مربوط به رسانه بی باک نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم