خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
تاکسی‌های اینترنتی؛ مهمانان ناخوانده‌ای که شهره شهر شدند تاکسی‌های اینترنتی، مهمانان ناخوانده‌ای که به ناگاه شهره شهر شدند و دل از مسافران ربودند. تبلیغات آن‌چنانی هم انجام ندادند، چند جمله کوتاه اما کاربردی و البته عملکردی مناسب، تنها تبلیغاتشان بود. تین‌نیوز |

تاکسی های اینترنتی، مهمانان ناخوانده ای که به ناگاه شهره شهر شدند و دل از مسافران ربودند. تبلیغات آن چنانی هم انجام ندادند، چند جمله کوتاه اما کاربردی و البته عملکردی مناسب، تنها تبلیغاتشان بود.

جمله هایی با این مضمون که « با چند تپ بر روی گوشی می توانید ماشین درخواست کنید، نیازی به تماس تلفنی و آدرس دادن نیست. کیفیت بالا را با قیمت پایین تجربه کنید. قیمت سفر از ابتدا مشخص است و نیازی به مذاکره با راننده نیست. لازم نیست پول نقد به همراه داشته باشید. ما در هر لحظه مسیر سفرتان را ثبت می کنیم.سرعت از مشخصه های اصلی ما است. به سادگی هرچه تمام تر در کمترین زمان ممکن می توانید به خودروی خود دسترسی داشته باشید» و چند جمله کوتاه دیگر که بیانگر نگاه موشکافانه متولیان آن به مشکلات مسافران بود.

شاید به همین دلیل است که برخی کارشناسان حمل ونقل شهری نیز در بررسی این پدیده امروزی می گویند: نرم افزارهاى تاکسى بالاخره بعد از چند سال توانستند مسافربرهاى شخصى را سر و سامان بدهند و تمام اطلاعات آنهان را ثبت کنند.

کارشناسانی که در یک گروه مجازی مرتبط با مدیریت و شهری به بررسی تاثیر این تاکسی ها بر روی حمل ونقل عمومی و شخصی و ترافیک شهرها پرداخته اند و معتقدند« این تاکسی ها امکان جذب مسافر از همه مدهای حمل ونقل حتی حمل ونقل عمومی با توجه به قیمت ارزان آن را دارند» ، اما در عین حال می گویند: البته این منفى نیست، زیرا شبکه و ظرفیت کافى حمل ونقل عمومى موجود نبوده و این باعث گریزان شدن مردم از آن مى شود و حتى سراغ خرید خودرو یا موتور مى روند و چنانچه قرار باشد بخشى از مسافران حمل ونقل همگانى از دست بروند، اگر جذب تاکسى هاى اینترنتى شوند، با تقویت سیستم همگانى مى توان آنان را برگرداند، اما اگر خودرو بخرند، براى همیشه از دست مى روند.

همچنین به اعتقاد برخی دیگر از کارشناسان « بازار هدف تاکسی های اینترنتی کاملا هوشمندانه طرح شده و با توجه به ضعف پوششی و عرضه ای مدهای حمل ونقل، بیشتر قشر متوسط به بالای جامعه از آن استفاده می کنند بنابراین بیشتر منجر به کاهش استفاده از وسیله نقلیه شخصی می شوند.»

این در حالی است که برخی کارشناسان این حوزه نیز معتقدند « اگرچه تاکسی های اینترنتی از حیث ارزانی، امنیت از منظر مسافر و قابل دسترس در هر مکان و هر زمان، جذابیت زیادی برای مسافران ایجاد کرد ه اند و با توجه به این که ناوگان حمل ونقل عمومی موجود ناکارآمد است و به این موضوع به عنوان "مُسکن و به نوعی ساماندهی" نگاه می شود اما مسافری که به سفر «در تا در» با شیشه های بالا و کولر یا بخاری عادت کند دیگر به سیستم حمل ونقل عمومی برنخواهد گشت».

به اعتقاد آنان « این تفکر که مسافران از این نوع تاکسی ها برای یک بخش از سفر خود استفاده می کنند و بخش دیگر را از حمل ونقل عمومی استفاده می کنند، اشتباه است زیرا مسافران صرفا از این تاکسی ها برای سفر «در تا در» استفاده می کنند. مگر این که برای این نوع تاکسی ها مالیات در نظر گرفته شود، کمی قیمت بالا برود و بخشی از سهم آن به توسعه حمل ونقل عمومی اختصاص یابد و یا به گونه ای برنامه ریزی شود که به صورت دربست نباشد و راننده در میان راه مسافران دیگری را هم بیابد و سوار کند».

کارشناسان دیگری هم هستند که معتقدند « هر فعالیت جابجایی عمومی مسافر باید تحت کنترل شهرداری ها باشد و این که به دلیل خوب بودن این سامانه ارتباط آن با شهرداری برقرار نشود ابدا صحیح نیست. نهایتا هر درآمدی که در این زمینه حاصل شود باید درصدی از آن برای کمک به توسعه حمل ونقل عمومی به کار گرفته شود. از طرفی این روزها رانندگان تاکسی فرودگاه وضعیت اسفباری دارند و کاهش شدید مسافرانی که از سرویس آنها استفاده می کنند زندگی و درآمد آنها را با مشکلات عدیده همراه کرده که برخی حتی توان پرداخت اقساط خودروی گرانقیمتی را که خریده اند، ندارند و در این زمینه باید فکری کرد. البته ورود این شرکت ها به بازار مسافربری باعث می شود سازمان های رسمی نیز کمی از جمود خارج شده و به خود بیایند تا بازار متعلق به آنها توسط دیگران اشغال نشود.»

برخی کارشناسان نیز بر این باورند « آنچه هم اکنون به عنوان تاکسی اینترنتی شناخته می شود "تاکسی" اینترنتی نیست بلکه همان مسافربرهای شخصی هستند که بازار رانندگان تاکسی را گرفته اند، متولی حمل و نقل شهری طبق قانون رانندگانی را شناسایی کرده و به آنها و وسیله نقلیه آنها مجوز بهره برداری تاکسی داده است. البته این بعد قضیه که اپلیکیشن ها حرکت خالی خودرو را حداقل می کنند بسیار مفید و عالی است. اما کاهش چشمگیر درآمد رانندگان رسمی تاکسی و بیکاری آنها کابوس وحشتناکی است که می تواند عوارض اجتماعی سنگینی به همراه داشته باشد همان اتفاقی که در اکثر کشورها افتاده است. بنابراین مشکل، بیکاری رانندگان رسمی تاکسی است که باید متولی شهر با آن پاسخ دهد و بحران اینجاست که اسنپ و تپسی در حال استخدام راننده تاکسی هستند بدون هماهنگی با متولی حمل ونقل شهر، یعنی یک سازمان غیر رسمی بدون مجوز و هماهنگی دارد سازمان رسمی شهری را تحت پوشش خود می برد و می بلعد، اینجاست که باید ورود پیدا کرد.»

لینک کوتاه: betanews.ir/n/930169

خبر فوق مربوط به رسانه تین نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم