خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

در جلسه هفتگی سخنگوی قوه قضاییه، غلامحسین محسنی اژه ای در رابطه با آخرین وضعیت پرونده پزشکی عباس کیارستمی اعلام کرد که برای پزشک معالج این کارگردان فقید کیفر خواست صادر شده و به دادگاه رفته اما برای این پرونده وقت رسیدگی تعیین نشده است.

در اولین مراسم سالگرد درگذشت عباس کیارستمی، وزیر بهداشت اعلام کرد که قصد دارد در مورد موضوع پرونده پزشکی عباس کیارستمی، جلسه ای با حسن روحانی و رییس قوه قضاییه برگزار کند تا نتیجه پرونده درمانی این کارگردان در ایران اعلام شود.

اما در طول این مدت صحبت های متناقضی در مورد تحویل پرونده پزشکی این کارگردان در کشور فرانسه از سوی مسئولین نظام پزشکی مطرح شد که این موضوع با تکذیب بهمن کیارستمی همراه شد و فرزند کارگردان «طعم گیلاس» بارها اعلام کرد که در ماه های گذشته پرونده پزشکی عباس کیارستمی در طول زمانی که در پاریس تحت معالجه بود تحویل نظام پزشکی شده است.

اما در رابطه با آخرین وضعیت پرونده پزشکی عباس کیارستمی، غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه، امروز گفت: «به دلیل اینکه موضوع تخصصی بود، گزارشات پزشکی مورد بررسی قرار گرفت و نظرات گرفته شد. نسبت به پزشک معالج کیفرخواست صادر شد و به دادگاه رفت اما برای این پرونده وقت رسیدگی تعیین نشده و اطلاع ندارم که شعبه دادگاه مشخص شده یا نه، اما دادسرا کیفرخواست صادر کرده است.»

با توجه به صحبت های امروز اژه ای و وعده هایی که پیش تر وزیر بهداشت در مورد پیگیری پرونده پزشکی عباس کیارستمی داده بود، باید منظر ماند و دید که چه زمانی رییس جمهور و رییس قوه قضاییه به این پرونده ورود می کنند تا نتیجه این پرونده پزشکی برای خانواده کیارستمی و سینما دوستان مشخص شود.

9412

لینک کوتاه: betanews.ir/n/930156

خبر فوق مربوط به رسانه آی سینما می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم