خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:
پرسپولیس در ورزشگاه آزادی با نتیجه یک بر صفر مقابل پیکان شکست خورد.
پیکان نخستین شکست شاگردان برانکو را رقم زد/ فرصت صدرنشینی قرمزها از دست رفت

به گزارش ایران اسلامی، دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان در چارچوب هفته ششم لیگ برتر، امروز (یکشنبه) از ساعت ۲۰ در ورزشگاه آزادی آغاز شد که این دیدار با گل مرتضی آقاخان در دقیقه ۵ با یک گل به سود پیکان به پایان رسید.

*نیمه نخست



دقیقه ۵: پیکانی‌ها پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند. پشت این ضربه ایستگاهی مرتضی آقاخان و بختیار رحمانی ایستادند که در نهایت مرتضی آقاخان از فاصله حدود ۲۵ متری توانست با یک ضربه زیبا دروازه بیرانوند را باز کند. بیرانوند در این صحنه هرچه تلاش کرد نتوانست به توپ برسد. آقاخان پس از به ثمر رساندن گل، پیراهن خودش را از تن درآورد که این حرکت او باعث شد، علی‌رضا فغانی با کارت زرد او را جریمه کند.

دقیقه ۱۲: مرتضی آقاخان از جناح راست دفاع پرسپولیس حرکت انفرادی را شروع کرد و پس از اینکه با دریبل دو طرفه شجاع خلیل زاده را از پیش رو برداشت، ضربه‌اش را در حالت نامتعادل راهی دروازه کرد که از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۲: ارسال کوتاه شایان مصلح از جناح راست دفاع پیکان با برخورد به مدافع این تیم به مهدی طارمی رسید که او با یک چرخش ضربه‌اش را راهی دروازه کرد ولی نیازمند دروازه‌بان پیکان در حالی که جهت حرکت توپ هم در میانه راه تغییر کرد با یک واکنش خوب این توپ را مهار کرد تا در ادامه مدافعان پیکان این توپ را از محوطه جریمه خودشان دور کردند.

دقیقه ۴۶: شجاع خلیل زاده روی ارسال کرنر بشار رسن ضربه آکروباتیکی را راهی دروازه پیکان کرد که با وجود دخالت طارمی با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

*نیمه دوم

دقیقه ۶۳: ارسال دقیق شایان مصلح از جناح راست دفاع پیکان با ضربه سر خوب مهدی طارمی به سمت مخالف این تیم همراه شد اما با واکنش سریع و خوب نیازمند این توپ دفع شد.

دقیقه ۶۸: پرسپولیس که در این دیدار بیشتر از جناح چپش به دروازه پیکان حمله کرده بود، این بار هم با ارسال شایان مصلح این کار را انجام داد که ضربه سر مهدی طارمی روی سر مدافع پیکان از بالای دروازه این تیم به بیرون رفت.

دقیقه ۷۵: محسن مسلمان که به جای رسن وارد میدان شده بود، با یک پاس در عمق توانست علی‌پور را در موقعیت تک به تک با نیازمند قرار دهد که او هم دروازه‌بان پیکان را از پیش رو برداشت اما علیپور در حالی که وضعیت نامتعادلی داشت ضربه اش را به دیرک دروازه زد تا این موقعیت خوب برای پرسپولیس از دست برود.

ترکیب پرسپولیس: علی‌رضا بیرانوند، حسین ماهینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، شایان مصلح (علی علیپور ۷۱)، فرشاد احمدزاده، کمال کامیابی‌نیا، بشار رسن (محسن مسلمان ۵۸)، سیامک نعمتی (وحید امیری ۵۸)، مهدی طارمی و گادوین منشا

ترکیب پیکان: سید پیام نیازمند، مهدی شیری، صادق بارانی (کاپیتان) ، مرتضی آقاخان، مهدی مومنی، بختیار رحمانی (ابوالفضل ابراهیمی ۶۰)، مهران موسوی، آرمان قاسمی، حجت حق وردی، امیر کریمی (سعید صادقی ۶۸) و آرمن بوباکارداف (علی حمودی ۶۲)